XPG ve třetím čtvrtletí obohatí trh novými herními paměťovými moduly DDR5

Společnost XPG, známá jako dodavatel výkonných herních modelů pro ppočítačové a herní nadšence a e-sport, oznámila, že ve třetím čtvrtletí roku 2021 uvede na trh nové DDR5 herní paměťové moduly.

Nová řada produktů ponese název CASTER. Moduly budou mít frekvence od 6000 do 7400 MHz a budou k dispozici v kapacitách 8, 16 nebo 32 GB. Značka XPG úzce spolupracuje se svými partnery vyrábějící základní desky, mezi které patří společnosti Gigabyte, MSI, ASUS a ASRock, aby zajistila nejvyšší úroveň kompatibility a schopnost realizovat extrémní přetaktování.

Nové moduly DDR5 se budou dodávat ve dvou variantách – s RGB osvětlením a bez něj. Design produktů vyjadřuje decentní pocit hloubky a kontrastu textur díky použití dvou povrchových úprav, jedné lesklé a druhé matné. Pro větší hloubku je matný povrch modulů zkosený, což dodává další texturní prvek a futuristický vzhled. Pro sladění s ostatními produkty značky XPG jsou moduly opatřeny diagonálními protínajícími se liniemi a drážkami, které vytvářejí geometrické obrazce a tvary v podobě písmena X, jež si pohrávají s názvem značky XPG a vizuální identitou.

Nové moduly DDR5 od značky XPG mají přinést hráčům a počítačovým nadšencům v porovnání s moduly DDR4 znatelné zlepšení. Kromě vyšších frekvencí nad 4800 MHz budou moduly také energeticky úspornější, protože budou namísto 1,2 V pracovat při napětí 1,1 V. Navíc budou moduly pro zvýšení účinnosti a stability vybaveny integrovaným obvodem pro správu napájení (PMIC) a technologií ECC (Error Correcting Code).

 

 

Zveřejněno: 07. 06. 2021 | Počet zobrazení: 95x