Za high-endová sluchátka Focal Utopia si připlatíte

Francouzská firma Focal se zaměřuje na luxusní audio výbavu, za kterou si nechá i zaplatit. Nejnovější verze sluchátek Utopia není výjimkou.

Původní verze sluchátek Utopia vyšla v roce 2016, a už tehdy šlo o výjimečnou záležitost pro vyvolené. Letošní verze se však dočkala inovovaného designu s mřížkou ve stylu medové plástve. Uvnitř měničů se nachází nová měděno-hliníková kmitací cívka. Měď zde zajišťuje spolehlivost a hliník zase přináší lehčí provedení.

Jinak se do značné míry jedná o řešení podobné tomu původnímu, včetně měničů vyrobených z berylia, které zvládnou plné frekvenční pásmo až do 50 kHz, které nevyužívá žádnou aktivní ani pasivní korekci. Toto řešení slibuje čistou reprodukci signálu. Ačkoliv výrobce uvádí, že nová sluchátka jsou lehčí, váží původní i nová verze 490 gramů.

Součástí balení jsou dva kabely (o délce 1,5 a 3 metry) a redukce z 3,5mm na 6,35mm jacku. Za tahle sluchátka si ovšem připlatíte, jak už bylo řečeno. Stojí 4.999 USD, tedy v přepočtu astronomických 123 tisíc korun.

Zveřejněno: 20. 09. 2022