Za high-endové špunty Beyerdynamic Xelento si připlatíte

Německá společnost Beyerdynamic představuje high-endové špunty Xelento Remote a Xelento Wireless, které rozhodně nejsou levné.

Slibují však „zvuk ve vysokém rozlišení“ a další speciality, jako je například logo vyvedené z pravého 24karátového zlata. Oba modely pak mají společnou i nejnovější technologii převodníku, kterou Beyerdynamic pojmenoval Tesla.

Pokud jde o špunty Xelento Wireless, dostanete s nimi i praktický nákrčník a disponují podporou technologie Bluetooth 5.2, výdrží baterie až 14 hodin na jedno nabití či podporou kodeků ve vysokém rozlišení (aptX HD a LHDC). Součástí balení je také integrovaný DAC (digitálně-analogový převodník) AKM.

Pokud máte zájem spíše o kabelové připojení, zvolte Xelento Remote. K těmto sluchátkům dostanete přibalený kabel potažený stříbrem (4,4mm Pentaconn), kterým je můžete propojit s nějakým high-endovým přehrávačem digitální hudby či jiným Hi-Fi komponentem.

Už jsme hovořili o tom, že cena nebude úplně nízká. A tak zatímco verze Remote vás vyjde na 999 dolarů, Xelento Wireless vás budou stát ještě o 200 dolarů víc. V přepočtu na naši měnu je to cca 25 tisíc, respektive 30 tisíc korun za pár sluchátek. Nechtěli byste ani jedno ztratit.

Zveřejněno: 18. 10. 2022