Značka Stax má první bezdrátová sluchátka

Japonská značka Stax je vynálezcem elektrostatických sluchátek, která si získala oblibu u hi-fi nadšenců. Nyní přichází s něčím cenově dostupnějším.

Modely od Stax zatím pro běžné spotřebitele nebyly. Jenže japonská společnost se chce přiblížit i těm, takže se i ona svezla na aktuálním trendu bezdrátových sluchátek. Představila model Stax Spirit S3, které se svou cenou 399 dolarů (přes 9 tisíc korun) nepatří k těm nejlevnějším, nicméně v porovnání s předchozími modely Stax se stále jedná o výrazně dostupnější částku.

Novinka podporuje Bluetooth 5.2 a její baterie by měla vydržet 80 hodin na jedno nabití, což je v tomto segmentu naprostá bomba. Na druhou stranu ale musíme brát v potaz kompromis v podobě chybějícího aktivního potlačení hluku.

Sluchátka, vyrobená z uhlíkového vlákna, přicházejí s aplikací pro vyladění ekvalizéru, kodekem aptX pro vyšší kvalitu bezdrátového přehrávání nebo s herním režimem s nižší latencí. Současně mají vyměnitelné podušky na náušnících a součástí balení je i kabel, pokud byste před bezdrátovým připojením preferovali to kabelové.

Zveřejněno: 21. 06. 2022