Acronis představil řešení osobní kybernetické ochrany s podporou umělé inteligence

Acronis uvedl novou verzi Acronis Cyber Protect Home Office (původně Acronis True Image), řešení osobní kybernetické ochrany. Software nabízí ucelenou sadu nástrojů, které integrují zálohování a kybernetickou bezpečnost postavenou na umělé inteligenci (AI), což z něj činí ideální řešení pro jednotlivce, rodiny, domácí kanceláře a malé firmy.

Podle posledního průzkumu Acronis Cyberthreats Report více než 40 % osobních uživatelů dnes vůbec nebo jen zřídka zálohuje svá data, přičemž 61 % uživatelů preferuje integrované bezpečnostní řešení. Potřeba robustního, snadno použitelného řešení, které zajišťuje jak funkci zálohování, tak kybernetické bezpečnosti, je ve stále propojenějším světě rok od roku aktuálnější.

Acronis Cyber Protect Home Office je připraven na dnešní i budoucí kybernetické hrozby díky kombinaci obranných mechanismů postavených na AI, robustního zálohování dat, nástrojů vzdálené správy, a ochrany mobilních zařízení. Jedná se o jediné ucelené řešení s aktivním zabezpečením dostupné z jednotné, uživatelsky přívětivé a moderní platformy.   

„S pokroky, které se v poslední době udály v oblasti umělé inteligence, se také změnila taktika kybernetických útočníků,“ řekl Gaidar Magdanurov, prezident společnosti Acronis. „Dnes mohou s minimálními technickými znalostmi zasáhnout velké množství uživatelů prostřednictvím komplexních phishingových a dalších sociálně-inženýrských útoků. Ochrana dat, aplikací a systémů vyžaduje kompletní řešení kybernetické ochrany, včetně zálohování a IT bezpečnosti. Proto uvádíme novou verzi Acronis Cyber Protect Home Office, která posiluje schopnosti jednotlivců a domácích kanceláří bránit svá data a zařízení.“

Hlavní novinky a přínosy nové verze zahrnují:

             Vylepšení kybernetické bezpečnosti s pomocí AI: Inovativní AI funkce proaktivně identifikují a neutralizují potenciální hrozby, přičemž poskytují bezpečnostní vrstvu proti kybernetickým útokům s možností automatické obnovy po ransomwarovém útoku. Disponuje 2FA autentifikací k maximalizaci zabezpečení.

             Zálohování a klonování: Řešení nabízí robustní funkce zálohování a klonování dat. Uživatelé mohou zabezpečit svá kritická data a systémy s pomocí spolehlivé zálohy, která garantuje rychlou obnovu dat v případě jejich ztráty či kybernetického útoku.

             Vzdálená správa: Uživatelé mají nyní k dispozici nástroje vzdálené správy umožňující monitorování a správu bezpečnostních nastavení odkudkoliv po celém světě. To dovoluje rychle a flexibilně reagovat na jakoukoliv blížící se hrozbu.

             Mobilní aplikace a zálohování: I když někteří výrobci mobilních zařízení poskytují prostor pro úložiště dat, jsou obvykle svázána s danou platformou. Avšak v mnoha rodinách používají zařízení na různých operačních platformách. Řešení Acronis nabízí úložiště bez ohledu na operační systém a pokročilé šifrování umožňující bezpečně ukládat kontakty, kalendáře, fotografie a data prostřednictvím mobilní aplikace Acronis. Aplikace umožňuje snadný přístup k uloženým datům odkudkoliv, případně také s využitím webového rozhraní.

Acronis Cyber Protect Home Office lez zakoupit online či prostřednictvím vybraných resellerů s ročním předplatným začínajícím na 1.321 Kč. Více informací naleznete na https://www.acronis.com/cs-cz/products/true-image/.

Zveřejněno: 29. 09. 2023