Společnost QNAP představila Qsirch 5.4.1: Vylepšené sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence a přesné vyhledávání obrázků na NAS

Společnost QNAP Systems představila Qsirch 5.4.1. Díky novým funkcím, jako je sémantické vyhledávání obrázků na bázi umělé inteligence, vyhledávání podobných obrázků a rychlý náhled obsahu dokumentů, mohou nyní uživatelé NAS využívat přesnější a uživatelsky přívětivější vyhledávání souborů, což výrazně zvyšuje jejich produktivitu.

Qsirch je vyhledávač pro QNAP NAS, který uživatelům umožňuje rychle najít požadované soubory z velkého množství souborů a dat. Kromě vyhledávání podle klíčových slov v souborech, obrázcích, videích, dokumentech PDF a e-mailech, mohou uživatelé využívat „sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence“, které pracuje pomocí modelu umělé inteligence schopného analyzovat záměr a kontext uživatelských dotazů. Sémantické vyhledávání umožňuje uživatelům rychle najít přesné výsledky pomocí jednoduchých výzev a frází.

Klíčové funkce Qsirch 5.4.1

             Sémantické vyhledávání na bázi umělé inteligence

Pomocí přirozeného jazyka můžete vytvářet podrobné výzvy (podporováno 23 jazyků) a efektivně filtrovat výsledky vyhledávání.

             Vyhledání podobných obrázků

Prozkoumejte podobné obrázky z výsledků vyhledávání. Uživatelé mohou snadno vyhledávat podobné obrázky nebo fotografie uložené na QNAP NAS.

             Rychlé zobrazení dokumentů

Po vyhledání souborů si uživatelé mohou rychle prohlédnout obsah, zobrazit odstavce odpovídající klíčovým slovům nebo několik relevantních vět ze souboru v podokně náhledu.

Požadavky na systém NAS

             64bitový NAS s architekturou x86 a alespoň 8GB RAM.

             QTS 5.0.1 (nebo novější) nebo QuTS hero h5.0.1 (nebo novější).

             Chcete-li využívat všechny funkce sémantického vyhledávání, je třeba nainstalovat QNAP AI Core z App Centra.

Zveřejněno: 04. 07. 2024