ADATA uvádí jednotku SSD LEGEND 970 PCIe Gen5

S přechodem procesorů a čipových sad na novou generaci přichází na trh mnoho výrobců základních desek s nejnovějšími základními deskami, které umožňují spotřebitelům přijmout novou generaci SSD disků PCIe 5.0. Společnost ADATA Technology, výrobce vysoce výkonných modulů DRAM, produktů NAND Flash, mobilního příslušenství, herních produktů, elektrických pohonných jednotek a průmyslových řešení, uvádí na trh jednotku SSD LEGEND 970.

LEGEND 970 dosahuje maximální rychlosti sekvenčního čtení/zápisu 10 000/10 000 MB/s. Jeho nejvýraznějším prvkem je dvouvrstvý chladič z hliníkové slitiny s vestavěným mikroventilátorem a povrchovou krystalizací, který tvoří patentovaný aktivní systém chlazení vzduchem. Povrchová krystalizace zlepšuje tepelnou vodivost a výrazně snižuje teploty o 10 % ve srovnání s chladiči bez ventilátoru, což udržuje stabilní výkon při dlouhodobém provozu s vysokými rychlostmi. LEGEND 970 se stane měřítkem nové generace úložných produktů díky výzkumu, vývoji, designu a vynikajícímu mechanismu chlazení a očekává se, že se stane nejvlivnějším řešením pro úložiště PCIe Gen5 na spotřebitelském trhu.

Patentovaný design SSD pro účinné chlazení

Společnost ADATA zahajuje novou éru s jejím patentovaným řešením odvodu tepla! Je všeobecně přijímáno na trhu, že pro efektivní odvod tepla při vysokorychlostním přenosu dat PCIe 5.0 je nezbytné mít aktivní chlazení, aby se zabránilo negativnímu vlivu vysokých teplot na čtení, zápis a výkon systému. LEGEND 970 využívá dvouvrstvou konstrukci hliníkového chladiče s hustými vzduchovými kanály pro odvod tepla. Vestavěný mikroventilátor zajistí cirkulaci horkého a studeného vzduchu, což urychlí odvod tepla z obou konců chladiče. Navíc je na povrchu hliníkového chladiče aplikována „povrchová krystalizace“, která zvětšuje celkovou plochu kontaktu s vzduchem a maximalizuje účinnost odvodu tepla . Tento unikátní design „aktivního odvodu tepla“ výrazně snižuje teploty o 10 % ve srovnání s chladiči bez ventilátoru . Co je ještě důležitější, LEGEND 970 vydrží zátěžové testy při vysokých teplotách a udržuje stabilní výkon i po dlouhou dobu vysokorychlostního provozu.

Ultrarychlý výkon

LEGEND 970 využívá přenosové rozhraní PCIe Gen5 x4, splňuje standard NVMe 2.0 a dosahuje vynikající rychlosti čtení/zápisu 10 000/10 000 MB/s, což je dvojnásobek rychlosti běžných SSD PCIe Gen4 a šestkrát více než u SSD Gen3. Je také kompatibilní s rozhraními PCIe 4.0 a 3.0. LEGEND 970 je vybaven vyrovnávací pamětí SLC a DRAM, které přináší jedinečné výhody při načítání systému a ukládání dat do mezipaměti. Může se také pochlubit rychlostí náhodného čtení/zápisu 1400K/1400K IOPS, což zvyšuje efektivitu multitaskingových procesů. LEGEND 970 je kompatibilní s nejnovějšími platformami Intel a AMD a jeho patentovaná konstrukce chladiče zajišťuje stabilní dlouhodobý provoz s vysokým výkonem bez ohledu na složitost výstupu, ať už jde o 3D animace, vývoj her nebo virtuální vizualizaci.

Pouze ty nejlepší komponenty

LEGEND 970 je vybavena pečlivě vybranou 232vrstvou 3D flash pamětí, která umožňuje nabízet velké kapacity až 2000 GB. Při výrobě se využívají různé technologie ochrany a korekce dat, které výrazně zvyšují celkový počet zapsaných bajtů (TBW) a odolnost, aby splňovaly různé nároky na vysoké zatížení. LEGEND 970 je také vybavena mechanismem korekce chyb LDPC (Low Density Parity Check Code) a 256bitovou šifrovací technologií AES na vysoké úrovni, která zajišťuje přesnost a bezpečnost přenosu dat a chrání duševní vlastnictví. Ke sledování stavu pevného disku v reálném čase je k dispozici zdarma exkluzivní nástroj SSD Toolbox. LEGEND 970 je dodávána s pětiletou celosvětovou omezenou zárukou.

 

Zveřejněno: 10. 07. 2023