Bezpečnostní Wi-Fi kamera s precizním nočním snímáním

Společnost TP-Link, přední dodavatel síťových produktů a řešení pro chytrou domácnost, představuje chytrou venkovní Wi-Fi kameru Tapo C520WS s vertikální i horizontální rotací poskytující křišťálový obraz ve dne a precizní plnobarevné vidění v noci. Spolu s inteligentním rozpoznáváním osob a nastavitelným zvukovým a světelným alarmem zajišťuje vysoce sofistikovaný způsob domovní ochrany.

Tapo C520WS zvládne snímat obraz v rozsahu 360° horizontálně a 130° svisle. Tím jsou eliminována neviditelná místa na minimum, přičemž dvě výkonné externí antény zajišťují bezdrátové pokrytí v dosahu až 150 metrů. Kameru je ale možné připojit i pomocí ethernetového portu.

Živé zobrazení v rozlišení 2560 × 1440 pixelů (2K QHD) nabízí skutečně ostrý pohled na snímané objekty a osoby. Díky integrovanému snímači Starlight a objektivu s vysokou světelností F1,6 není pro kameru problém poskytnout uživatelům jasný obraz pohybujících se objektů i za zhoršených povětrnostních podmínek a v noci.

Chytrý AI režim dokáže rozpoznávat osoby, domácí mazlíčky či vozidla. Bleskově pak informuje uživatele pomocí notifikace na smartphonu. K dispozici je však i možnost, aby kamera neupozorňovala na známé osoby či vozidla. Stejně tak lze snadno nastavit citlivost detekce pohybu a požadované zóny aktivit, což jsou jakési virtuální hranice pro snímání. Režim hlídky naopak sleduje prostor mezi dvěma vytyčenými body.

Ke zvýšení ochrany majetku přispívá i nastavitelný zvukový alarm. Ten je možné u Wi-Fi kamery Tapo C520WS použít třeba ve formě hlasové nahrávky. Velmi efektivní je i světelný alarm ve formě jasného osvětlení, které má za úkol odradit nezvaného hosta. Praktická je i možnost obousměrné komunikace, kterou lze upozornit zloděje, ale v praxi je také možné ji využít například při kontaktu s kurýry. Vlastní soukromí pak zajišťuje krytka objektivu, která snímač jednoduše zakryje.

Kamera splňuje standard IP66. Je tedy odolná i proti silnému dešti a prachotěsná. Hodí se tak nejen na dům či zahradu, ale i do dílny či garáže. Pomocí přiložených montážních šroubů, šablony a upevňovacích ok ji lze připevnit kamkoliv na stěnu, strop nebo na sloup.

Samotné videozáznamy se ukládají na microSD kartu o maximální kapacitě 512 GB, což odpovídá zhruba 680 hodinám záznamu v nejvyšším rozlišení. Uživatelé také mohou využít zpoplatněné služby Tapo Care, která na vzdáleném úložišti bezpečně uchovává všechna data a třicetidenní historii videoklipů.

Aplikace Tapo, která je dostupná pro Android a iOS v češtině i slovenštině, umožňuje ve třech jednoduchých krocích instalaci kamery. Současně lze jejím prostřednictvím kameru ovládat, sledovat živé dění, přehrávat si záznamy a provádět další operace, a to třeba i pomocí hlasových asistentů.

Zveřejněno: 27. 09. 2023