Chytrou bezpečnostní kameru TP-Link Tapo C425 lze instalovat kdekoliv

Ekosystém produktů chytré domácnosti od společnosti TP-Link rozšiřuje nová bezpečnostní bezdrátová Wi-Fi kamera Tapo C425. Mezi její největší přednosti patří plnobarevné noční vidění se Starlight snímačem, dlouhá výdrž baterie, použití bez potřeby hubu a snadná instalace.

Wi-Fi kamera Tapo C425 je navržena k venkovní i vnitřní bezdrátové instalaci bez nutnosti hubu, jelikož se připojuje přímo na Wi-Fi. Integrovaná baterie s kapacitou 10 000 mAh dokáže na jedno nabití napájet kameru až 300 dní, přičemž nepřetržitý provoz lze zajistit dokoupením solárního panelu Tapo A200. S magnetickou základnou je možné kameru připevnit k jakémukoliv kovovému povrchu nebo na zeď bez nutnosti použití kabelů nebo aretačních mechanismů. Konstrukce splňuje parametry standardu IP66, a odolá prachu, dešti a dalším povětrnostním podmínkám.

Tapo C425 poskytuje čistý obraz 2K QHD o rozlišení 2688×1520 pixelů, což je 1,7× více pixelů než klasické Full HD rozlišení. Výsledkem jsou detailní snímky a ostrá realistická videa. Kamera díky vestavěným bodovým světlům a senzoru nočního světla Starlight umožňuje jasnější plnobarevný obraz s živými detaily i za velmi špatných světelných podmínek se zachováním viditelnosti až na vzdálenost 15 metrů.

Kamera poskytuje přehled o monitorovaném prostoru v zorném úhlu 150°. Uživatelé si mohou přizpůsobit vlastní zóny aktivity, ze kterých jim budou zasílána upozornění. Navíc pomocí umělé inteligence (AI) dokáže rozpoznávat osoby, domácí mazlíčky nebo automobily a v případě potřeby upozornit uživatele pomocí notifikací. Nehrozí falešné poplachy vyvolané padajícím listím nebo létajícím hmyzem.

Případné nezvané hosty spolehlivě odradí integrovaná siréna s mikrofonem v kombinaci se světelnými alarmy. Mikrofon lze ale využít pro oboustrannou komunikaci s objektem v záběru, třeba při předávání instrukcí kurýrovi.

Velkorysé úložiště a snadná správa

Videozáznamy se ukládají na microSD kartu o maximální velikosti 512 GB. Náročnější uživatelé mohou využít služby Tapo Care, která na vzdáleném úložišti uchová data a třicetidenní historii videoklipů. Tato služba je zpoplatněna, prvních 30 dní si lze vyzkoušet zdarma.

Nastavení kamery, ale i její správa a ovládání, probíhá prostřednictvím volně dostupné aplikace Tapo. Tu je možné v češtině i slovenštině stáhnout pro zařízení s Androidem a iOS. V aplikaci lze sledovat živé dění, přehrávat záznamy a provádět další operace i třeba pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa a Asistent Google.

Zveřejněno: 08. 07. 2024