Hravý a zábavný: vivo Y36 je tu

Vivo představuje telefon střední třídy, který by měl být dobrou volbou především pro zákazníky hledající bezproblémové a jednoduché používání. Nové vivo Y36 toho chce dosáhnout vysokou kapacitou paměti a obrovskou výdrží baterie, což by mělo vyhovovat akčním a vytíženým uživatelům.

Vivo Y36 je velmi schopný 4G smartphone, v základu s 8 GB paměti RAM a možností rozšíření operační paměti na dvojnásobek díky funkci Extended RAM 3.0. Využívá možností strojového učení i analýzy používání pro „vypůjčení“ až 8 GB paměti z uložiště zařízení, díky čemuž si vede lépe při větším množství operací nebo přepínání mezi zapnutými aplikacemi. Zařízení nabízí nadstandardní kapacitu úložiště 256 GB. To je navíc možné dále rozšiřovat microSD kartami s kapacitou až 1 TB.

Vivo Y36 používá baterii s kapacitou 5000 mAh. Zároveň podporuje 44W rychlé nabíjení vivo FlashCharge. Během 15 minut se baterie z 1 % dobije na 29 % a plnou kapacitu nabídne za 73 minut.

Telefon charakterizuje elegantní skleněný design na čelní i zadní straně. Využívá 2,5D zakřivený displej, kombinující efektní a čistý vzhled s pohodlným držením. Na to navazuje zadní strana s objektivy fotoaparátu připomínajícími klasické filmové objektivy.

Y36 vybaven snímačem otisků prstů v tlačítku napájení a vedle nabíjecího portu najdou zákazníci 3,5milimetrový konektor pro sluchátka. V telefonu je hybridní slot pro dvě SIM karty, který umožňuje používat buď dvě SIM karty nebo jednu SIM kartu a paměťovou kartu microSD.

Model Y36 nabízí promyšlený systém fotoaparátu umožňující pořizovat snímky s naprostou čistotou. 50MPx hlavní objektiv zachycuje detaily a živé barvy, podpořen 2MPx doplňujícím objektivem pro zachycení hloubky bokeh. Ten umožňuje pořizování profesionálních portrétů s rozostřeným pozadím. Nabídku doplňuje 2MPx makro objektiv otevírající možnosti fotografování detailů a 16MPx přední fotoaparát pro perfektní selfie a čisté videohovory.

Model vivo Y36 nabízí velký 6,64palcový LED displej s rozlišením FHD+. Plynulá 90Hz obnovovací frekvence zase zajišťuje plynulý pohyb a ladné animace. Jako vhodný doplněk k imerzivnímu vizuálnímu zážitku je Y36 vybaven kvalitním ozvučením High-Resolution Certified Audio s vylepšenou kvalitou zvuku.

Nejnovější přístroj střední třídy od vivo běží na aktuálním operačním systému Funtouch OS 13 se základem Android 13.

V České republiky už teď

Nové vivo Y36 je dostupné ve dvou barevných provedeních – elegantní černé Meteor Black nebo výrazné a osobité zlaté Vibrant Gold. Obě varianty využívají na zadní straně zpracování odolné vůči otiskům prstů s povrchem příjemným na pohled i na dotek. Díky tloušťce 8,07 milimetru a hmotnosti 202 gramů jsou pak pohodlné na nošení, ale zároveň i dostatečně robustní.

Zařízení jsou u prodejců dostupná ode dneška, tedy 8. srpna ve verzi s 8 GB RAM a 256 GB paměti s doporučenou maloobchodní cenou 6.499 korun a dvouletou zárukou. Obsahem balení je 44W adaptér vivo FlashCharge pro rychlé nabíjení, kabel spojující rozhraní USB A a USB C nebo průhledné ochranné pouzdro.

Zveřejněno: 08. 08. 2023