Kam směřuje svět mobilního fotografování?

Společnost vivo představila své nejnovější projekty z oblasti fotografování. Odhalila periskopický objektiv s novými standardy „Vario-Apo-Sonnar“, vyvinutý ve spolupráci se společností Zeiss pro tvorbu vysoce kvalitních makro snímků, a novou generaci vlastního zobrazovacího čipu V3. Tento nejmodernější 6nm čip kromě nejnovější technologie algoritmů pro zvýšení kvality obrazu přinese i režim 4K Cinema Portrait Mode a nové možnosti 3D zpracování.

S cílem poskytnout uživatelům věrnou reprodukci toho, co vidí lidské oko, rozšiřuje vivo odborné znalosti značky v oblasti optiky, výpočetní techniky a algoritmů a dosahuje zobrazovací schopnosti srovnatelné s profesionálním fotografickým vybavením. To je umožněno špičkovými obrazovými čipy, algoritmy a rozšiřováním technologických hranic ve spolupráci s předními společnostmi v oboru, jako jsou Zeiss, MediaTek a Sony.

Periskopický objektiv pro mimořádně vysoké rozlišení a kvalitu zoomu

Spolupráce společnosti vivo se společností Zeiss vedla k několika inovacím u řady X. Nyní společnosti oznámily periskopový design objektivu s novými standardy „Vario-Apo-Sonnar“. Konstrukce APO je považována za nejlepší možné řešení pro kontrolu kvality chromatické aberace, poprvé bude přizpůsobena mobilnímu zobrazovacímu systému, což zajistí vysoce výkonný zoom. Technologie plovoucí skupiny čoček v periskopickém objektivu dále přináší mimořádně vysoké rozlišení a lepší zaostřovací schopnosti, které uživatelům umožňují dosahovat vynikajících makrosnímků. Současně disponuje také jemným efektem bokeh, který umožňuje ještě více zdůraznit fotografovaný objekt.

Ostrost obrazu díky povrchové úpravě Zeiss T*

Společně vyvinutý systém zadních fotoaparátů vivo řady X s technologií Zeiss T* Coating, charakteristickou technologií Zeiss pro antireflexní povrchovou úpravu optického povrchu, výrazně snížil nežádoucí odlesky objektivu na snímcích v náročných světelných podmínkách, jako je noc, silné protisvětlo a složité zdroje světla.

U nadcházejícího vlajkového modelu řady X společnosti vivo bude povrchová úprava Zeiss T* vybavena technologií Multi-ALD, která dále zvyšuje ostrost obrazu snížením středové odrazivosti z 0,2 % na 0,1 % ve viditelném světelném spektru. Ve srovnání s předchozí generací povrchové úpravy ALC se tak odrazivost sníží o 50 %.

4K portrétní video ve filmové kvalitě s nejnovějším čipem V3

Nejnovější čip V3 společnosti vivo využívá 6nm proces a obsahuje nově navrženou víceproudovou architekturu AI-ISP a technologii FIT (Frame Info Tunneling) druhé generace. Tato technologická inovace přináší ve filmové kvalitě 4K efekt bokeh, automatickou detekci a přepínání zaostření objektu, optimalizaci zachycení pleti a zpracování barev. Společnost vivo se tak stává prvním výrobcem telefonů se systémem Android, který umožňuje pořizovat portrétní videa v 4K s funkcemi následného zpracování.

Vytváření profesionálních portrétů a dokonalých záběrů nočních scén

Při uvedení nového čipu V3 společnost vivo odhalila také řešení kompozitní matice algoritmu. Nový vivo Origin Imaging Engine (VOIE) zlepšuje kvalitu obrazu, barvy, tónování a výpočetní funkce tím, že zdokonaluje základní algoritmické schopnosti tří dílčích modulů: Colour Restoration Engine, Ultra HD Engine a Accelerated Computing Engine.


Díky inovacím v oblasti fotografie vytvořila společnost vivo jedinečný styl portrétů, který kombinuje jasnou texturu, přirozené tóny pleti a rovnováhu skutečných a virtuálních efektů. Kromě toho pokračuje ve výzkumu a vývoji technologie 3D portrétů s 3D rekonstrukcí obličeje. Uživatelé budou moci pořizovat fotografie, které dokonale vyvažují skutečné a virtuální efekty, upravovat fotografie s pomocí algoritmů pro rekonstrukci textur a libovolně měnit osvětlení, vzhled vlasů a výrazy obličeje.

Na základě VOIE představila společnost vivo v systému Night Sky Imaging System také model True Colour Night založený na učení umělé inteligence. Toto vylepšení umožňuje adaptivní úpravy tónů a barev nočních scén. Pro noční scény s vysokým kontrastem bylo navíc zavedeno komplexní řešení nočního HDR, které řeší problémy se zobrazením v režimech náhledu, snímání a zobrazení.

Inovace ve fotografování díky spolupraci na vývoji technologií

Kromě dlouhodobého partnerství společnosti vivo s průkopníkem optiky Zeiss, které vedlo k několika inovacím pro modely z řady X, bude vivo pokračovat ve spolupráci se společností MediaTek a do budoucna plánuje další spolupráci se Sony pro vývoj technologií, jako je dvouvrstvý pixel (stack pixel) a HDR. Vivo bude také aktivně podporovat společný výzkum prostřednictvím spolupráce s dalšími průmyslovými partnery a vzdělávacími institucemi, usilujícími o technologický průlom.

Zveřejněno: 18. 08. 2023