Monitor inspirovaný designem stíhačky: AOC GAMING C27G4ZXE

Agon by AOC představuje AOC Gaming C27G4ZXE, zakřivený 27palcový (68,6 cm) Full HD monitor pro hráče s vysokou obnovovací frekvencí. Nový monitor je součástí letos oznámené nové herní řady G4, se chlubí elegantním hranatým designem inspirovaným „stealth-fighterem“, zakřivením 1500R a obnovovací frekvencí 280 Hz. Proto je ideální volbou pro hráče, kteří si mohou vychutnat tituly od příběhových akčních her a RPG až po rychlé závodní hry, simulace nebo střílečky.

Monitor C27G4ZXE se vyznačuje moderním designem v šedočerném barevném provedení. Tenké rámečky a ostré linie šasi vytvářejí elegantní a atraktivní vzhled připomínající letoun stealth, zatímco kompaktní stojan poskytuje stabilní základnu. Díky kompatibilitě s držáky VESA 100×100 se stojan C27G4ZXE hodí i pro sestavy s více monitory s rameny.

Měkké zakřivení 1500R monitoru jemně obtéká zorné pole uživatele, aniž by zkreslovalo obraz, a vytváří skutečně pohlcující herní zážitek. Ať už se ponoříte do kokpitu závodního simulátoru nebo prozkoumáváte rozsáhlé otevřené světy, zakřivení monitoru C27G4ZXE vtáhne hráče hlouběji do děje.

Díky obnovovací frekvenci 280 Hz poskytuje monitor neuvěřitelně plynulé a citlivé hraní. Při nejvyšším nastavení pixel overdrive dosahuje monitor doby odezvy GtG až 1 ms, což zajišťuje minimalizaci duchů a rozmazání pohybu. Tam, kde je čistota pohybu nejdůležitější, je monitor C27G4ZXE vybaven vylepšeným režimem MBR (Motion Blur Reduction) využívajícím strobingové podsvícení, díky němuž jsou přechody pixelů nerozeznatelné a doba odezvy MPRT (Moving Picture Response Time) se zkracuje na působivých 0,3 ms, takže obraz je prakticky bez rozmazání.

Rozlišení Full HD (1920×1080) monitoru AOC GAMING C27G4ZXE představuje ideální rovnováhu mezi vizuální čistotou a výkonem. Toto rozlišení umožňuje i grafickým procesorům střední třídy dosáhnout působivé obnovovací frekvence monitoru 280 Hz ve většině titulů, což zajišťuje, že hráči mohou od prvního dne plně využívat výhod bleskového výkonu monitoru C27G4ZXE, aniž by potřebovali špičkový hardware.

Monitor má vysoce kontrastní panel Fast VA s kontrastním poměrem 4000:1, který poskytuje hlubokou černou a živé barvy pro vizuální zážitek. Ve spojení s podporou HDR10 dokáže zobrazit širší rozsah úrovní jasu a barev, čímž zvýrazní složité detaily v tmavých i světlých scénách.

Pro eliminaci trhání a zasekávání obrazovky podporuje monitor technologii Adaptive-Sync, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s výstupem grafického procesoru a zajišťuje plynulý a bezproblémový herní zážitek.

Ceny a dostupnost

Monitor AOC GAMING C27G4ZXE bude k dispozici od července 2024 za atraktivní doporučenou maloobchodní cenu 5.698 Kč (229 eur).

Zveřejněno: 24. 06. 2024