OPPO představuje nové smartphony Reno12 a Reno12 Pro

Společnost OPPO uvádí na trh dva nové telefony s umělou inteligencí (AI) – Reno12 a Reno12 Pro. Novinky přinášejí sadu funkcí generativní umělé inteligence (GenAI), které otevírají nové obzory pro kreativitu a efektivitu.

Telefony Reno12 i Reno12 Pro představují nejnovější generaci, která se vyznačuje futuristickým fluidním (měňavým) designem s novým vzhledem a odolným slitinovým rámečkem. Tyto dva modely využívají novou mobilní platformu MediaTek Dimensity 7300-Energy se 4nm výrobním procesem, vytvořenou exkluzivně společnostmi MediaTek a OPPO. Platforma zajišťuje mimořádnou energetickou efektivitu.

Reno12 a Reno12 Pro přinášejí sadu funkcí GenAI pro každodenní použití. Díky aktualizované funkci AI Eraser mohou uživatelé klepnutím odstranit z fotografií kolemjdoucí osoby nebo rušivé objekty, protože je tato funkce dokáže automaticky rozpoznat.

Oba telefony jsou také vybavené dvěma funkcemi AI, navrženými pro vylepšení skupinových fotografií. Funkce AI Clear Face zajistí účastníkům skupinového snímku stejné vylepšení díky obnově detailů, jako jsou kontury obličeje, vlasů i obočí, ve vysokém rozlišení, aby byly výjimečně čistě zachycené i osoby stojící dále od fotoaparátu. AI Best Face dokáže automaticky identifikovat osoby se zavřenýma očima a pomocí pokročilé technologie AI jim oči znovu otevřít.

Aplikace AI Studio se přizpůsobí fantazii a dokáže vytvořit digitální avatary nebo umělecké portréty pomocí jediné fotografie. Uživatelé si mohou představit sami sebe jako kovboje, hvězdy cyberpunkové mangy nebo použít mnoho dalších stylů využívajících možnosti GenAI.

V aplikaci Recording mohou nyní uživatelé používat nový nástroj AI Recording Summary, který generuje textové shrnutí z hlasového záznamu a uspořádá ho do poznámek. Informace jako seznamy úkolů, časy, místa i další podrobnosti jsou pro lepší přehled zvýrazněné a vhodně naformátované. 

Hlavní fotoaparát smartphonů je vybavený snímačem Sony LYT-600 s full-pixel všesměrovým automatickým ostřením a optickou stabilizací obrazu. Snímač nabízí rychlejší i stabilnější ostření pro jasnější snímky. Oba modely jsou také vybavené portrétním režimem s až dvojnásobným zoomem pro snadné pořizování portrétů s bohatým bokeh efektem, které se vyrovnají portrétům pořízeným profesionálními fotoaparáty.

Reno12 Pro posouvá profesionální portrétní zážitek díky 50Mpx teleobjektivu portrétního fotoaparátu s dvojnásobným optickým zoomem a novému 50Mpx selfie fotoaparátu s automatickým ostřením. S novými efekty AI Portrait Retouching lze pořídit portrétní selfie snímky s využitím umělé inteligence.

Oba telefony mají vylepšenou funkci Flash Snapshot, která svižněji upravuje expoziční proces fotoaparátu, a umožňuje tak zachytit realističtější světelné efekty i přirozené odstíny pleti. Zadní i přední fotoaparát pořizuje také záznam videa v rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu, tedy ve čtyřikrát vyšším rozlišení než má 1080p video.

Cílená optimalizace struktury anody a katody v baterii telefonů Reno12 a Reno12 Pro pomohla vytvořit 5000mAh baterii s dosud nejvyšší energetickou hustotou v telefonech řady Reno. Zajišťuje prodlouženou životnost baterie a čtyři roky optimálního stavu baterie bez nutnosti zvětšení velikosti baterie nebo telefonů. S 80W bleskurychlým nabíjením OPPO SUPERVOOCTM u obou modelů lze tuto baterii nabít z 1 % na 49 % za pouhých 18 minut, k plnému 100% nabití stačí pouhých 46 minut.

Řada Reno 12 má odvážný design, jehož ústředním prvkem je stříbrný povrch. Zadní skleněný panel obou modelů je vyrobený s pomocí technologie OPPO Fluid Ripple Texture, která vytváří 3D efekt vlnící se vody.

Na přední straně modelu Reno12 Pro se odehrává největší evoluce displeje v historii řady Reno, a to v podobě novinky Infinite View. Díky čtyřnásobně mikro-zakřivenému designu kombinuje estetiku zaobleného displeje s přilnavostí displeje plochého. Poskytuje tím plně pohlcující obraz i výjimečné pohodlí, a zároveň výrazně snižuje množství náhodných dotyků, ke kterým nezřídka kdy dochází na zakřiveném okraji displeje.

Telefony Reno12 i Reno12 Pro jsou opatřené 6,7palcovým OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, který dokáže zobrazit až 1,07 miliardy barev, a zároveň nabízí hardwarovou ochranu očí před modrým světlem. Reno12 je první telefon na světě, který se spoléhá na sklo Corning Gorilla Glass 7i s ochranou při pádu na zem. Reno12 Pro je oproti tomu vybavený sklem Corning Gorilla Glass Victus 2, nejtvrdším ochranným sklem, které se kdy objevilo v řadě Reno.

Cena a dostupnost

Nové smartphony OPPO Reno12 5G a Reno12 Pro 5G budou v České republice v prodeji od 1. července u vybraných partnerů. Reno12 5G bude k dispozici v černohnědé a stříbrné barvě za doporučenou cenu 12.490 Kč. Reno12 Pro 5G bude za cenu 14.990 Kč v černé a stříbrné barvě.

Zveřejněno: 19. 06. 2024