Platforma Horizon se zaměří na bezpečnostní operace a prevenci hrozeb

Check Point Horizon nabízí preventivní bezpečnostní řešení a služby a kombinuje proaktivní technologie pro řízenou prevenci a reakci (MDR/MPR), rozšířenou prevenci a reakci (XDR/XPR) a správu událostí. Platforma využívá zkušeností špičkových analytiků, odborníků na výzkum a inovativní AI technologie.

Situace je kritická. Check Point ve své pololetní zprávě upozornil na 42% nárůst kybernetických útoků, hrozbou číslo jedna je nyní pro organizace ransomware. Bezpečnostní týmy se snaží zastavit hrozby a zabránit v šíření útoků, ale kvůli roztříštěnosti bezpečnostních řešení a také nekonečným výstrahám a falešným poplachům chybí potřebný kontext a ucelený pohled na oblast hrozeb. Problém navíc umocňuje nedostatek kyberbezpečnostních zkušeností a kvalifikovaných pracovníků.

Pro všechny organizace je tak zásadní mít bezpečnostní operační centrum (SOC) s nepřetržitým monitorováním, okamžitou reakcí a schopností hrozby aktivně „lovit“. Pro většinu je ovšem takový provoz příliš složitý a nákladný. Bohužel i současná SOC neodpovídají vážnosti situace, protože se většinou zaměřují jen na detekci a reakci na útoky, nikoli na jejich prevenci.

„Mnoho stávajících MDR řešení se zabývá pouze detekcí a správou kybernetických incidentů, ale skutečná prevence incidentů dosud v oblasti MDR do značné míry chyběla. Check Point Horizon se zaměřuje především na prevenci a na přeplněném trhu s MDR se tak jedná o převratnou novinku,“ říká Craig Robinson, viceprezident pro výzkum bezpečnostních služeb ze společnosti IDC.

„Tajná ingredience Horizonu spočívá v jedinečné kombinaci preventivních nástrojů, špičkových analytiků, výzkumných expertů a inovativní umělé inteligence. Check Point Horizon je jednotné řešení pro celou infrastrukturu, které výrazně zlepší kybernetickou obranu, zabrání útokům a zároveň sníží režijní náklady a náklady na vlastnictví,“ dodává Dan Wiley, vedoucí oddělení řízení hrozeb a hlavní bezpečnostní poradce ze společnosti Check Point Software Technologies. „Síla každé MDR služby je v lidech a prevence je v naší DNA. Se službou Horizon MDR/MPR mohou zákazníci těžit ze zkušeností našeho Incident Response týmu, který ročně řeší více než 3 000 incidentů. Pokud nemáte zdroje na provoz vlastního špičkového SOC, uděláme to za vás.“

Check Point Horizon poskytuje SOC týmům nástroje a služby potřebné k prevenci útoků v reálném čase:

             Check Point Horizon XDR/XPR zvyšuje efektivitu bezpečnostních operací díky rychlé detekci, vyšetřování a automatizaci reakcí na útoky napříč celou IT infrastrukturou. S využitím inovativních AI technologií a big data analýzy ze stovek milionů senzorů po celém světě odhalí Horizon XDR/XPR hrozby uvnitř organizace a zabraní jejich šíření.

             Check Point Horizon MDR/MPR je MDR služba zaměřená především na prevenci. Využívá elitní odborníky společnosti Check Point, kteří poskytují výkonnou službu SOC-as-a-Service. Analytici společnosti Check Point zajišťují nepřetržitý monitoring bez ohledu na použité produkty a řešení, a využívají své 25leté zkušenosti s řešením incidentů. Za zákazníky tak mohou vše analyzovat, rozklíčovat, reagovat a přinášet doporučení, jak zlepšit prevenci hrozeb.

             Horizon Events poskytuje kompletní přehled o událostech napříč všemi produkty Check Point pro efektivní monitoring, vyhledávání a likvidaci hrozeb. Je určen bezpečnostním administrátorům a analytikům pro vyšetřování a řešení všech bezpečnostních incidentů a díky jednoduchému, intuitivnímu a přehlednému cloudovému SaaS řešení šetří cenný čas.

Zveřejněno: 06. 10. 2022