QNAP vydává systém QuTS hero h5.1.0 na bázi ZFS, který podporuje funkci SMB Multichannel a nabízí lepší výkon při čtení šifrovaných složek/LUN a iSCSI

Společnost QNAP Systems oficiálně představila QuTS hero h5.1.0, nejnovější verzi operačního systému na bázi ZFS pro NAS od společnosti QNAP. Nové funkce a aktualizace v této verzi obohacují QuTS hero NAS o vyšší výkon systému a o vylepšené možnosti ukládání velkých objemů dat a jejich zabezpečení.

Systém tak představuje robustní a spolehlivé řešení ukládání dat pro kritické podnikové úlohy, které vyžadují integritu dat.

„QuTS hero NAS na bázi ZFS nabízí pokročilé technologie pro optimalizaci podnikového úložiště, jako je samoregenerace, inline redukce dat, optimalizace SSD a funkce SnapSync v reálném čase, která umožňuje nulový cílový bod obnovy (RPO),“ uvedl Sam Lin, produktový manažer společnosti QNAP. „Díky těmto neustálým vylepšením a inovacím umožňují servery QuTS hero NAS podnikům zvýšit efektivitu IT a spolehlivost systému.“

Klíčové nové funkce v QuTS hero h5.1.0

          Funkce SMB Multichannel pro maximální propustnost a ochranu

Funkce SMB Multichannel agreguje několik síťových připojení za účelem maximalizace dostupné šířky pásma a dosažení vyšší přenosové rychlosti – což je ideální zejména pro přenos velkých souborů a multimédií. Poskytuje také toleranci vůči poruchám sítě, aby se zabránilo přerušení služeb.

          Rozšíření kapacity ZFS RAID-Z přidáním jednoho disku

Nyní mohou uživatelé jednoduše přidat jeden disk do stávajícího pole RAID-Z pro rozšíření úložiště nebo pohodlně přidat 2 až 3 disky pro zvýšení úrovní RAID s paritou.

          Vylepšení výkonu čtení iSCSI díky technologii socket zero-copy

Při vysokorychlostním přenosu dat může být výkon iSCSI ovlivněn režií procesoru. QuTS hero 5.1.0 podporuje technologii socket zero-copy, která významně snižuje zatížení CPU, čímž zvyšuje výkon čtení iSCSI LUN.

          Zvýšený výkon šifrovaných složek / jednotek LUN

V QuTS verze h5.1.0 byl výkon šifrovaných sdílených složek a jednotek LUN výrazně zvýšen.

          Podpora AES-128-GMAC pro akceleraci podepisování SMB

Akcelerace podepisování AES-128-GMAC (pouze v klientech Windows Server 2022® a Windows 11®) nejenže výrazně zvyšuje účinnost podepisování dat oproti SMB 3.1.1, ale také zlepšuje využití procesoru systému NAS – a poskytuje tak nejlepší rovnováhu mezi zabezpečením a výkonem.

          Aplikace QNAP Authenticator podporuje přihlašování bez hesla

S mobilní aplikací QNAP Authenticator si můžete nastavit dvoufázový proces přihlašování k účtům NAS, například pomocí časových jednorázových hesel, skenování QR kódu a schvalování přihlášení. Podporováno je také přihlašování bez hesla.

          Delegovaná správa zvyšuje produktivitu řízení a bezpečnost dat

Správci NAS mohou na ostatní uživatele delegovat 8 typů rolí s konkrétními oprávněními k úlohám správy a datům v NAS. Rostoucím organizacím pomáhá delegování rolí ulehčit práci při správě, aniž by došlo k omezení řízení přístupu k datům.

          Automatická výměna disků ve skupině RAID náhradními disky před potenciálním selháním

Při zjištění potenciální chyby disku systém automaticky přesune data z příslušné jednotky ve skupině RAID na náhradní disk dříve, než dojde k úplnému poškození dat na příslušném disku. Předchází se tak časovým ztrátám a rizikům spojeným s obnovou pole RAID a výrazně se zvyšuje spolehlivost systému.

          Monitorování a správa více NAS pomocí platformy pro správu AMIZ Cloud

AMIZ Cloud, platforma pro centralizovanou cloudovou správu, umí vzdáleně monitorovat nejen zařízení Network Virtualization Premise Equipment QuCPE, ale také QNAP NAS. Umožňuje vzdálené sledování prostředků NAS a stavu systému, provádění aktualizací firmwaru a hromadnou instalaci/aktualizaci/spouštění/ukončování aplikací. V organizacích s více pracovišti nebo pobočkami mohou pracovníci IT snadno spravovat zařízení na více místech z jednoho bodu.

QuTS hero h5.1.0 je k dispozici v Centru stahování.

Zveřejněno: 31. 07. 2023