Sony ve svých fotoaparátech odemyká technologii proti padělání

Technologie Sony pro ochranu fotografií proti padělání přímo ve fotoaparátu bude nově dostupná pro firemní uživatele. Pomocí digitálních podpisů zpracovaných při pořízení snímku podporuje technologie detekci jakýchkoli úprav snímku a chrání jej tak před podvodným použitím.

Vzhledem k častým problémům s neoprávněnými úpravami a zneužitím dat digitálních fotografií vyvinula společnost Sony pro firemní uživatele technologii bránící padělání založenou na standardní kryptografii, která chrání snímky před možným budoucím zneužitím.

Pokud aktivujete režim podepisování (signing mode) ve fotoaparátu Sony, procesor fotoaparátu snímky ihned po pořízení kryptograficky podepíše. Následně bude jakákoli úprava pixelů, manipulace s nimi nebo případné padělání podpisu snímku zrušena, protože manipulaci se snímkem odhalí vlastní certifikační server zákazníka při jeho kontrole.

Tato nová funkce, kterou nabízí fotoaparát Alpha 7 IV, jejíž rozšíření na další modely se bude zvažovat postupně, zefektivňuje zdlouhavý proces od odeslání snímku až po jeho ověření, a to vše s dodatečným zabezpečením.

Technologie je použitelná zejména pro pasy a doklady totožnosti, zároveň je ale uplatnitelná i při řešení manipulace s obrazem v médiích, lékařství a v oblasti vymáhání práva. Pojišťovnictví a stavebnictví tato technologie nabídne bezpečný základ pro kontrolu a evidenci škod.

V současné době je režim podepisování kompatibilní s fotoaparátem Alpha 7 IV a po získání licence od společnosti Sony bude k dispozici pro firemní uživatele, přičemž se plánuje další rozšíření nabídky podporovaných modelů. Současně bude společnost Sony i nadále zkoumat, jak lze využít naši špičkovou zobrazovací technologii k další podpoře zvýšeného zabezpečení v různých odvětvích, přičemž dále plánuje rozšířit řadu podporovaných kamer.

Zveřejněno: 04. 08. 2022