TP-Link Archer VX1800v: Wi-Fi 6 router s podporou EasyMesh

Společnost TP-Link představuje dvoupásmový DSL modemový router Archer VX1800v, vybavený standardem W-Fi 6 a technologií Super VDSL. Uživatelé tak mohou zcela naplno využít potenciál moderních standardů a technologií.

Archer VX1800v dokáže díky Super VDSL, což je nejnovější generace technologie DSL, stahovat data rychlostí až 350 Mbit/s. Oproti předchozí technologii VDSL2 je tato rychlost 3,5× vyšší. Lepší stabilitu během přenosu dat zajišťují nejnovější technologie G.vector a RNC. S podporou standardu WiFi 6 tak uživatelé získají gigabitovou síť s rychlostí 1201 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz, která představuje optimální řešení pro vysoce kvalitní 8K streamování, hraní online her či rychlé stahování velkých souborů.

Nový model je vybaven čtyřmi anténami a přizpůsobuje tak perfektní pokrytí domácí Wi-Fi sítě. Síla signálu je díky technologii Beamforming soustředěna směrem ke každému připojenému zařízení. WiFi 6 zároveň zlepšuje kapacitu sítě a dokáže tak uspokojit i domácnosti s náročnějšími požadavky na připojení. S technologiemi OFDMA a MU-MIMO dosahuje Archer VX1800v až 4× vyšší kapacity a přenos odchozích a příchozích dat s vícero zařízeními současně probíhá hladce, aniž by docházelo k jakýmkoliv prodlevám.

Velkým benefitem nového modelu je univerzální možnost připojení. Zařízení je plně kompatibilní se standardy VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL, podporuje připojení optického a kabelového internetu přes ethernetový port a také internetové služby 3G/4G přes port USB. Tři gigabitové ethernetové porty lze využít pro kabelové připojení s rychlostí až 1 Gb/s pro počítač, chytrou televizi nebo herní konzole.

Archer VX1800v je plně kompatibilní se standardem EasyMesh. Tato technologie dokáže eliminovat mrtvé zóny bez signálu, se kterými se mohou potýkat větší domácnosti. Často se jedná o vzdálené rohy v horním patře domu. K routeru stačí přidat další router nebo extender s podporou EasyMesh, čímž vznikne jedna multigigabitová Wi-Fi mesh síť pro celou domácnost, která funguje bez výpadků i při pohybu se zařízením připojeným k internetu a také bez jakékoliv nutnosti přepínání mezi sítěmi s různými názvy.

Jednoduché nastavení modemového routeru Archer VX1800v probíhá prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace Tether, která je dostupná pro zařízení s Androidem nebo iOS. Pomocí aplikace lze síť jednoduše spravovat, řídit rodičovskou kontrolu či přístupy, případně i vytvářet síť pro hosty. S technologií Quality of Service (QoS) je také možné nastavit prioritu určitému zařízení nebo aktivitě v síti.

Zveřejněno: 17. 01. 2024