TP-Link představuje vysokorychlostní WiFi 7 přístupové body Omada pro podnikové sítě

TP-Link představuje trojici třípásmových přístupových bodů s WiFi 7 pro montáž na strop. Ultratenké modely TP-Link Omada EAP772, EAP773 a EAP783 promění kvalitu firemní bezdrátové sítě. Ta bude rychlejší, stabilnější a obslouží více zařízení současně.

Nová technologie WiFi 7 (802.11be) vyznačující se vysokou propustností a nízkou latencí, otevírá uživatelům zcela nové pásmo 6 GHz s šířkou kanálu až 320 MHz. Ve srovnání s předchozími standardy WiFi 6/6E nabízí dvojnásobnou šířku kanálu, což zdvojnásobuje propustnost. Podpora technologie 4096-QAM se 12 bity pak navyšuje rychlost Wi-Fi 7 o dalších 20 %. Při plném využití těchto zdrojů dosahují modely EAP772 a EAP773 propustnosti až 9,3 Gb/s, nejvyšší model EAP783 až 19 Gb/s.

WiFi 7 reflektuje stále se zvyšující provozní nároky podnikových sítí. Zvyšuje přenosové rychlosti, navyšuje kapacitu sítě a snižuje latenci. Uživatelé se tak mohou spolehnout, že jejich videokonference budou probíhat spolehlivě a ve vysoké kvalitě, bez problémů se připojí ke cloudovým aplikacím a nebudou si muset lámat hlavu s velkým datovým přenosem, ať už při zálohování nebo při práci s datově náročnými aplikacemi, jako jsou grafické či multimediální aplikace nebo virtuální a rozšířená realita (VR/AR).

Efektivní podniková síť nové generace

Nové modely disponují multi-gigabitovými rychlostmi, čímž mohou uživatelé a provozovatelé sítě zapomenout na problémy s vyrovnávací pamětí. Modely EAP772 a EAP773 dokážou pracovat s rychlostí až 9,3 Gb/s (5 760 Mb/s v pásmu 6 GHz, 2880 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz). Přístupový bod EAP783 zvládá dokonce až 19 Gb/s (11 520 Mb/s v pásmu 6 GHz, 5760 Mb/s v pásmu 5 GHz a 1 376 Mb/s v pásmu 2,4 GHz).

Všechny modely výrazně eliminují rušení díky automatickému výběru Wi-Fi kanálů a automatickému nastavení úrovní vysílacího výkonu sousedních přístupových bodů ve stejné síti. Tím se ještě více zvyšuje její kvalita a efektivita.

Přístupové body EAP772, EAP773 a EAP783 podporují technologii Multi-Link Operation (MLO), která dovoluje klientskému zařízení komunikovat ve všech třech pásmech současně. Technologie Multi Resource Units (Multi-RU) umí navíc zpřístupnit dosud nevyužité kanály, čímž se ještě více posiluje stabilita celé sítě.

Předností všech modelů je také jejich elegantní design a nenápadnost. Tenké kruhové provedení se skrytým montážním držákem skvěle splyne se stropem a díky tomu je lze instalovat prakticky kdekoliv.

Jednoduchá centralizovaná správa

Každý z těchto modelů lze spravovat nejen samostatně z vestavěného webového rozhraní nebo pomocí mobilní aplikace, ale lze také integrovat do systému Omada SDN, který sjednocuje přístupové body, přepínače a routery. Všechna integrovaná zařízení pak lze jednoduše řídit z jednoho rozhraní pomocí kontroleru nebo mobilní aplikace, lokálně i vzdáleně. Takové řešení s centralizovanou správou je vhodné při nasazení většího počtu přístupových bodů, kdy se výrazně zjednodušuje konfigurace, správa a dohled celé sítě.

Bezpečnost celé sítě

Bezpečnost celé sítě zajišťuje protokol WPA3 Personal / Enterprise s pokročilým 128bitovým šifrováním a detekce cizích přístupových bodů. Pomocí až 24 SSID lze vytvořit virtuální Wi-Fi sítě pro různé uživatele (zaměstnanci, studenti, hosté, čtečky, terminály, IoT zařízení atd.) a vzájemně je oddělit. Pro řízení přístupu do sítě je k dispozici podpora protokolu 802.1x a ověřování uživatelů přes Radius nebo tzv. Captive portál.

Optimalizovaný výkon kabelového připojení s 10G PoE porty

Přístupové body EAP773 a EAP783 odemykají plný potenciál Wi-Fi 7 prostřednictvím 10G portu s podporou technologie PoE, která umožňuje prostřednictvím ethernetového kabelu přenos dat a napájení současně. Model EAP783 disponuje hned dvojicí těchto portů s možností jejich agregace. Uživatele tak čeká pozoruhodný multi-gigabitový výkon. Takové řešení je vhodné pro prostory s vysokým počtem uživatelů, jako jsou velké kanceláře, konferenční místnosti či přednáškové sály. EAP772 je osazen „pouze“ 2,5gigabitovým portem, s podporou PoE napájení. EAP772 je cenově efektivním řešením pro firmy, školy či hotely, které chtějí využít výhod Wi-Fi 7, ale např. omezení dané stávající kabeláží Cat 5e jim nedovoluje nasazení přístupových bodů s 10G porty.

Zveřejněno: 26. 06. 2024