Acer představuje svůj první herní chromebook

Díky herní klávesnici RGB, 120Hz displeji s vysokým rozlišením a přístupu k více než tisícovce her na třech předních cloudových herních platformách nabízí nový Acer Chromebook 516 GE výkonné cloudové hraní.

Díky němu si zákazníci mohou vychutnat špičkové herní zážitky s okamžitým přístupem k plnohodnotným počítačovým a konzolovým hrám využívajícím cloud. Nový Acer Chromebook 516 GE je vybaven nejnovějšími technologiemi a funkcemi, které jsou pro hráče nejdůležitější – procesory Intel Core 12. generace, rychlým 120Hz displejem, RGB klávesnicí s technologií anti-ghosting, pokročilým DTS zvukem a především podporou předních cloudových herních platforem včetně nejvýkonnější úrovně NVIDIA GeForce NOW, Xbox a Amazon Luna.

Chromebook podporuje nejvyšší výkonnostní úroveň Nvidia GeForce NOW, která na Acer Chromebook 516 GE umožňuje cloudové hraní nové generace. Pro posílení špičkové grafiky je chromebook poháněn procesory Intel Core i7 „řady P“ až 12. generace zajišťujícími nejnovější funkce, vysoký výkon, rychlou odezvou a technologii dekódování videa, která je ideální pro cloudové hraní. Acer Chromebook 516 GE také využívá 16 GB operační paměti LPDDR4X a až 256GB PCIe NVMe SSD úložiště, které dále zrychluje odezvu, což z něj dělá jeden z nejlepších chromebooků pro hraní her současnosti.

Acer Chromebook 516 GE předvádí na svém ultrajemném 120Hz IPS displeji s vysokým rozlišením WQXGA (2560 × 1600 px) úžasné zobrazení her. Jeho 16" displej s úzkými rámečky a živým poměrem stran 16:10 přináší pohlcující obraz, zatímco 100% pokrytí barevného gamutu sRGB poskytuje širokou škálu přesných a živých barev.

DTS Audio zajišťuje kvalitní zvuk bez zkreslení ze dvou reproduktorů směřujících nahoru a dvou směřujících dolů. Nežádoucí zvukové vibrace eliminují také woofery s potlačením síly, které se pohybují v opačných směrech v dokonalé souhře.

Herní klávesnice Chromebook 516 GE je vybavena technologií anti-ghosting, která zaznamenává rychlé a přesné vstupy a kombinace kláves. Klávesnice také nabízí živé přednastavené barevné režimy podsvícení, které uživatele ponoří do hraní. Uživatelé si mohou vybrat jednu ze sedmi barev nebo předdefinovanou čtyřzónovou variantu barev.

Acer Chromebook 516 GE zajišťuje díky 2,5Gb/s ethernetovému portu RJ-45 stabilní a superrychlé připojení. Navíc díky rychlé Wi-Fi 6E je výkonným zařízením na cestách. Chromebook je vybaven porty pro připojení k větším displejům a dalším zařízením. Jde o dva USB-C, USB-A, HDMI a Bluetooth 5.2 umožňující bezdrátové připojení příslušenství.

Devíti hodinová výdrž baterie zajišťuje dlouhý požitek z hraní her. Chromebook je vybaven i webovou kamerou s rozlišením Full HD a technologií časové redukce šumu, která zvyšuje věrnost obrazu. Dvojice mikrofonů doplňuje čtveřici reproduktorů a zajišťuje, že kvalitní vstup odpovídá zvukovému výstupu.

Zákazníci notebooku Acer Chromebook 516 GE si mohou užívat napínavé hraní ihned po vybalení, protože nevyžaduje žádné instalace ani stahování. Díky přístupu k plnohodnotným PC a konzolovým hrám v cloudu prostřednictvím tlačítka Everything Button mohou zákazníci Acer jednoduše klepnout, vyhledat a streamovat hry do svého Chromebooku 516 GE. Navíc budou přidávány další hry a balíčky, které přinesou větší hodnotu a vzrušení všem herním nadšencům.

Kromě toho poskytuje společnost Google na podporu cloudového hraní v systému ChromeOS po omezenou dobu při zakoupení notebooku Acer Chromebook 516 GE tříměsíční zkušební verzi nejvyšší výkonnostní úrovně Nvidia GeForce NOW a Amazon Luna, takže si každý může bezplatně vyzkoušet vybrané hry a to, jak snadné může cloudové hraní být.

Notebook Acer Chromebook 516 GE bude v oblasti EMEA k dispozici v prosinci za cenu od 24.990 korun.

 

Zveřejněno: 11. 10. 2022