AGON by AOC přichází se svým nejrychlejším herním monitorem

Ve zcela nové kategorii produktů AGON PRO pro nejnáročnější a nejkonkurenceschopnější hráče a hráče z oblasti esportů je to novinka od AOC.

První model této kategorie přináší hráčům špičkové technologie. 24,5" (62,2 cm) AGON PRO AG254FG využívá rychlý IPS panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 360 Hz pro bezkonkurenční herní výkon v kombinaci s dobou odezvy 1 ms GtG a Nvidia G-Sync s NVIDIA Reflex Latency Analyzer k minimalizaci latence systému.

Skutečné mistrovství je nepřekonatelné

24,5palcový AGON PRO AG254FG má poutavý design určený pro nejlepší hráče a bylo mu uděleno ocenění „Reddot Design Award“. Ze tří stran bezrámový čelní panel omezuje rušivé vlivy a stínový štít zvyšuje viditelnost, když světla během turnajů jasně září. Na zadní straně má monitor silné linie a výrazné akcenty osvětlení AGON Light FX RGB, které poskytuje 14 režimů osvětlení a 10 000 kombinací světel RGB, které lze přizpůsobit softwarem AOC G-Menu.Rychlý IPS panel AG254FG přichází s výjimečnými funkcemi: nabízí obnovovací frekvenci 360 Hz a dobu odezvy 1 ms GtG, což zajišťuje zobrazování bez artefaktů, jako jsou duchové při rychlém pohybu. Výsledkem rozlišení Full HD na tomto 24,5palcovém monitoru je ostrý a jasný obraz a umožňuje GPU uživatelů ukázat plný potenciál, pokud jde o rychlost a snímkovou frekvenci. Díky použitému IPS panelu podporuje tento esports monitor 110% pokrytí sRGB pro živou a přirozenou reprodukci barev a nabízí pozorovací úhly 178°/178°. Díky certifikaci VESA DisplayHDR 400 může displej také dekódovat a správně prezentovat HDR data v realistickém dynamickém rozsahu.

Kromě toho má AG254FG nativní procesor NVIDIA G-Sync s variabilním rozsahem obnovovací frekvence 1–360 Hz, který eliminuje zadrhávání a trhání obrazu, díky přizpůsobení obnovovací frekvence monitoru snímkové frekvenci GPU. Pokud je problém s rozostřením pohybu, technologie NVIDIA Ultra Low Motion Blur využívá stroboskopické podsvícení ke snížení tohoto rozostření.

Jako první z monitorů přichází AGON PRO AG254FG s technologií Nvidia Reflex, snižující latenci systému na neuvěřitelně nízkou úroveň. Díky integraci technologie Nvidia Reflex mohou vývojáři her eliminovat frontu vykreslování GPU a snížit protitlak CPU ve scénách náročných na GPU. Integrovaný analyzátor Nvidia Reflex Latency může navíc měřit přesný čas mezi kliknutím myši a změnou pixelů na obrazovce, což bylo dříve možné pouze u vysokorychlostních kamer a speciálního vybavení.

Optimální držení těla je rozhodující pro pohodlí a výkon během hry. AG254FG to usnadňuje ergonomickým stojanem, který lze nastavovat výškově nebo na něm monitor naklápět, natáčet do stran či pomocí funkce pivot otáčet. Čtyřportový USB rozbočovač umožňuje připojit myš a klávesnici přímo k monitoru, zatímco 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS nabízejí zvuk pro každodenní použití.

K přizpůsobení monitoru podle svých preferencí mohou uživatelé použít buď přiložené kabelové dálkové ovládání, QuickSwitch, nebo použít software AOC G-Menu na počítačích.

Mezi další herní funkce patří Dialpoint (překrytí nitkového kříže), pomáhající hráčům lépe zacílit, Frame Counter (počítadlo snímků), které zobrazuje informace o snímcích za sekundu v kterémkoli ze čtyř rohů, funkce AOC Shadow Control pro zesvětlení tmavých oblastí bez ovlivnění zbytku obrazovky nebo naopak, AOC Game Color pro změnu úrovně sytosti barev a 6 herních režimů pro různé herní žánry (3 z nich lze přizpůsobit).

 

Zveřejněno: 29. 07. 2021