Bezdrátový přístupový bod TP-Link s Wi-Fi 6 pro posílení sítě

Společnost TP-Link představuje novinku v podobě bezdrátového dvoupásmového multigigabitového přístupového bodu (AP) EAP650 (AX3000), který podporuje Wi-Fi 6 a je určený pro montáž na strop.

Novinka díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) nabízí ultra vysoké přenosové rychlosti ve dvou pásmech, a to s kombinovanou rychlostí 2976 Mb/s. Z toho ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se jedná o 574 Mb/s a v pásmu 5 GHz o 2402 Mb/s. Navíc je přístupový bod vhodný pro prostředí s vysokou hustotou provozu, neboť podporuje technologii HE160 (160MHz kanál), a má tak dvojnásobnou kapacitu pro data přenášená během špičky v jednom datovém proudu.

Určený je například pro provozy jako pohostinství, restaurace, obchodní centra, zasedací místnosti či vlaková nádraží. Použití v místech s hustým provozem napomáhají i nejnovější technologie standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), jako jsou 1024-QAM a OFDM s dlouhým trváním symbolu. Pro vyšší rychlosti připojení většího množství koncových zařízení připojených současně jsou tu i technologie OFDMA či MU-MIMO.

Přístupový bod TP-Link EAP650 dále disponuje gigabitovým ethernetovým portem pro gigabitové připojení, což znamená lepší a rychlejší spojení se světem prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi. Díky kompatibilitě se standardem 802.3at PoE+ (Power-over-Ethernet) je řešení vhodné pro flexibilní nasazení, neboť k tomuto stropnímu přístupovému bodu budete muset natahovat jen jediný kabel pro data i napájení. Samozřejmostí je však i možnost klasického napájení přes DC adaptér do zásuvky.

Kromě toho je díky řadě pokročilých funkcí posílena účinnost a efektivita sítě. Za všechny jmenujme Band Steering pro automatický přesun dvoupásmových zařízení do 5GHz pásma; Load Balance (vyrovnávání zatížení) pro bezproblémové využití sítě v prostředí s vysokou hustotou provozu; a Airtime Fairness pro zvýšení propustnosti pro zařízení se starší Wi-Fi technologií.

Přihlášení do sítě pro hosty (pomocí až 16 identifikátorů SSID, tedy názvů sítě) můžete zabezpečit ověřením přes Facebook nebo SMS, což znamená vyšší úroveň zabezpečení i zjednodušený proces přihlašování. A za zmínku jistě stojí i výrazně menší provedení oproti předešlému modelu, elegantní průmyslový design, a snadnější montáž na strop.

Zveřejněno: 27. 06. 2022