Centrum domácího ozvučení, jež propojí svět digitální hudby i sbírky tradičních hudebních nosičů

Čím víc zvukových zdrojů používáte, tím komplikovanější je najít způsob, jak je všechny propojit do jednoho audio systému. Americká audio legenda Bose představuje Bose Music Amplifier – designové řešení pro ozvučení celé domácnosti.

Zesilovač, který umí streamovat hudbu z populárních internetových zdrojů a rádií, přehrávat audio nahrávky z gramofonu nebo CD přehrávače, a všechny tyto zdroje využít k ozvučení celého domu, bytu i zahrady. Rozumí si s tradičními reprosoustavami, chytrými reproduktory Bose, a také s produkty podporujícími AirPlay 2, Spotify Connect, Chromecast, Bluetooth i venkovními a vestavěnými komponenty Bose.

Bose Music Amplifier propojuje světy digitální a analogové hudby. Už není třeba mít dva různé audio systémy pro reprodukci hudby streamované z internetu a pro přehrávání stávajících analogových nosičů, jako jsou třeba gramodesky. Bose Amplifier spojuje v jednom přístroji oba světy, a dokáže rozvést hudbu z analogového vstupu (z gramofonu či CD přehrávače) do dalších místností bez nutnosti kabelových rozvodů. Uživatelé, disponující v hlavní poslechové místnosti tradičním Hi-Fi systémem, mohou využít stávající reprosoustavy i oblíbené Hi-Fi přístroje. V dalších místnostech nebo na zahradě lze systém rozšířit už jen o chytré reproduktory napříč různými značkami nebo o vestavěné či venkovní komponenty Bose. Celý domácí audio systém mohou pak ovládat všichni členové domácnosti pomocí aplikace Bose Music ve svém smartphonu.

Komplexní audio řešení pro celý dům i stávající aparaturu

Bose Amplifier je vybaven špičkovým stereo zesilovačem o výkonu 125 wattů na kanál. Díky tomu je možné ho využít jako plnohodnotnou náhradu stávajícího zesilovače a pomocí kabelů k němu připojit jeden nebo dva páry tradičních pasivních Hi-Fi reprosoustav. Ty lze doplnit samostatně připojeným subwooferem.

Pomocí síťového konektoru nebo Wi-Fi rozhraní se Bose Amplifier umí připojit k internetu a přímo streamovat hudební nahrávky i rádia z internetových zdrojů, jako například služeb Spotify, Deezer či TuneIn. Díky tomu není poslech vázán na neustálou přítomnost telefonu v dosahu Bluetooth a při využití prémiových účtů je dosaženo kvalitnějšího poslechu. Wi-Fi také umožňuje bezdrátový rozvod signálu i do dalších aktuálně prodávaných chytrých reproduktorů z rodiny Bose včetně soundbarů, nebo do audio zařízení dalších značek podporujících AirPlay 2, Chromecast či Spotify Connect. V aplikaci Bose Music si uživatelé určí, kde všude bude hudba hrát, včetně možnosti individuálního nastavené hlasitosti v jednotlivých zónách.

Kompaktní Bose Music Amplifier je mimo jiné zároveň krásným designovým prvkem a jeho vrchní deska z tvrzeného skla doplní vhodně každý interiér. Na českém trhu je nyní k dostání u autorizovaných prodejců Bose za koncovou cenu 20.990 korun.

Zveřejněno: 01. 12. 2022