D-Link představuje sadu WiFi 6 Mesh s externím 5G modemem

Společnost D-Link uvádí novou sadu DWP-1010/KT, kombinující výhody 5G a WiFi 6 Mesh pro snadné sdílení internetu. Sada je vhodná tam, kde je nabídka pevného připojení k internetu technicky nevyhovující nebo neexistuje. Do venkovní ODU jednotky stačí vložit 5G SIM kartu a díky vnitřní mesh jednotce získají všechna vaše zařízení přístup k internetu.

Výkonná venkovní jednotka DWP-1010/ODU, resp. 5G/LTE modem poskytuje gigabitové připojení a představuje alternativu k pevné lince nebo optickému připojení v městských oblastech. Externí 5G/LTE modem má odolný design a je vybaven šesti interními 5G/LTE anténami. S vestavěným modulem Qualcomm SDX62 pro optimální příjem 5G může navázat rychlé a spolehlivé 5G připojení s šířkou pásma až 1 Gb/s. Záložní funkce 5G na LTE navíc zajistí, že zůstanete ve spojení, i když selže 5G signál. Bezplatná mobilní aplikace D-Link Falcon nebo EZ Site-Survey umožňuje zvolit nejlepší nastavení DWP-1010/KT pro nejsilnější signál 5G. To uživatelům zajistí nejlepší rychlost stahování a odesílání dat.

Venkovní jednotka DWP-1010/ODU byla navržena tak, aby odolala nepříznivým podmínkám v místě instalace. Vybavena je krytem s certifikací IP67, který je odolný vůči povětrnostním vlivům, pomáhá ji chránit před extrémním počasím a zaručuje čistý příjem, takže můžete stále přijímat signál v té nejlepší možné kvalitě.

Modem lze namontovat na sloup nebo na stěnu, na střechu, balkon a také na venkovní stěnu, aby se dosáhlo co nejlepšího příjmu. Sada DWP-1010/KT obsahuje vše potřebné k instalaci včetně montážních prvků na stěnu, nebo tyče (stožáru), PoE injektoru a také dostatečně dlouhého plochého desetimetrového plochého ethernetového kabelu. Díky PoE napájení (přes ethernetový kabel) se 5G modem snadno instaluje. Zařízení lze napájet pomocí jednoho jediného datového kabelu bez nutnosti používat k tomuto účelu další kabely.

O zbytek se postará mesh router série EAGLE PRO AI AX1500, který byl navržen pro bezproblémové pokrytí Wi-Fi s volitelnou možností rozšíření až na čtyři jednotky (pro lepší pokrytí celého domu). Vestavěný AI Assistant neustále automaticky diagnostikuje síť, monitoruje využívání dat a nabízí doporučení k zlepšení. Tyto informace jsou poté přístupné prostřednictvím aplikace Eagle Pro AI nebo webového rozhraní. Podpora WPA3 znamená, že Wi-Fi síť chrání nejnovější technologie šifrování bezdrátového připojení. Řada Eagle Pro AI je navíc kompatibilní s hlasovými asistenty Google Assistant a Amazon Alexa.

Cena a dostupnost

Sada D-Link DWP-1010/KT je v České republice a na Slovensku k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 10.999 Kč (434,90 eur).

Zveřejněno: 29. 05. 2024