D-Link uvádí chytrý mesh router s umělou inteligencí

Společnost D-Link uvedla nový WiFi 6 Smart Mesh routeru Aquila Pro AI AX3000 (M30). Tento síťový router je navržen tak, aby řešil tři nejčastější problémy uživatelů Wi-Fi: pokrytí, rychlost a spolehlivost.

Aquila Pro AI M30 se může pochlubit elegantním designem (s možností montáže na stěnu), který snadno splyne s jakýmkoliv prostředím. Průlomový design skrývá pět vnitřních antén, které poskytují vylepšené 360stupňové trojrozměrné pokrytí, čímž se M30 stane ideálním středem vašeho domácího připojení.

Díky kompatibilitě s hlasovým ovládáním Amazon Alexa a Google Assistant můžou uživatelé spravovat chytrou domácnost. Aquila Pro AI M30 kombinuje estetiku s funkčností a poskytuje elegantní Wi-Fi řešení, které domácí síti poskytuje bezproblémové připojení, bleskovou rychlost a bezkonkurenční spolehlivost.

AX3000 WiFi 6 Smart Mesh Router využívá unikátní design anténního pole k rozšíření silnějšího Wi-Fi signálu, posílení sférického pokrytí a odstranění tzv. mrtvých zón. Jedna jednotka může pokrýt až 260 m2 a lze ji snadno kdykoliv rozšířit přidáním dalších zařízení řady Aquila Pro AI, což zajistí bezproblémové připojení Wi-Fi všem zařízením v celém domě.

Díky technologii WiFi 6 poskytuje Aquila Pro AI M30 extrémní rychlosti až 3 Gbps, šířku pásma 160 MHz, jeden gigabitový internetový WAN port a čtyři gigabitové LAN porty pro kabelové zařízení, jako jsou chytré televize, herní konzole nebo PC. M30 zajišťuje ultra rychlé Wi-Fi připojení, i když je celá rodina v domě on-line.

Aquila Pro AI M30 využívá inovativní technologie s umělou inteligencí, včetně funkcí AI Wi-Fi Optimiser, AI Mesh Optimiser a AI Traffic Optimiser, aby zajistila vynikající výkon Wi-Fi všem zařízením. AI Wi-Fi Optimiser vybírá optimální kanál pro minimální rušení signálu, zatímco AI Mesh Optimiser poskytuje rychlé a spolehlivé pokrytí bezdrátové sítě pomocí automatického výběru cesty a funkcí samooprav. AI Traffic Optimiser zaručuje nepřerušované streamování 4K/8K videa a videohovory s technologií QoS založenou na AI a zajišťuje bezproblémový a nepřerušovaný zážitek.

Nový router vyhovuje nejnovějšímu šifrování WPA3 a standardům IEC 62443-4-1 a chrání tím vaši síť před neoprávněným přístupem. Nabízí také rodičovskou kontrolu a možnost vytvoření samostatné sítě pro hosty. Aquila Pro AI M30 je navržen tak, abyste mohli bez námahy nastavit svou Wi-Fi síť a spravovat ji pomocí intuitivní aplikace Aquila Pro AI. AI Assistant monitoruje výkon sítě a poskytuje vám týdenní zprávy, pro bezproblémový a pohodlný zážitek z administrace routeru, i když jste mimo domov.

Cena a dostupnost

Nový inteligentní Mesh router Aquila Pro AI AX3000 (M30) je v České republice a na Slovensku k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 2.199 Kč / 89,90 eur.

Zveřejněno: 21. 02. 2024