Dvouspektrální poziční kamera Axis nabídne spolehlivou termální detekci a vizuální ověření v jednom

Společnost Axis Communications uvedla na trh novou dvouspektrální PTZ kameru AXIS Q8752-E s termální kamerou s 3× zoomem, pro spolehlivou detekci a ověření za každého počasí a světelných podmínek, a také vizuální kamerou s 32× optickým zoomem pro vizuální identifikaci barev a detailů. K dispozici je také model s 35mm termální čočkou.


Tato kamera nabízí kompletní pohled od země až k obloze s rozsahem náklonu –90° až do +45° a neomezené otáčení o 360° pro rychlou změnu pohledu a sledování objektů. Kamera je pro lepší stabilitu obrazu vybavena elektronickou stabilizací (EIS) na obou senzorech a také plynulým pohybem motoriky PTZ. Díky nastavitelné tepelné paletě je možné snadněji identifikovat různé zdroje tepla vyzařující stejné množství tepelné energie, což usnadňuje a zefektivňuje interpretaci nasnímané scény.

Kamera je připravena také pro snímání zvuků a má vestavěné analytické nástroje AXIS Motion Guard (detekce pohybu), AXIS Fence Guard (hlídání perimetru) a AXIS Loitering Guard (detekce podezřelého chování osob v zorném poli, tzv. zevlování) zajišťují proaktivní videodohled. Ostrý a stabilní obraz zabezpečí technologie Forensic WDR (široký dynamický kontrast s parametry pro soudní dokazování) a Lightfinder 2.0 – díky ní je záběr i v šeru barevně věrný, sytý a kamera ostře snímá i pohybující se objekty.

Mezi pokročilé bezpečnostní funkce patří firmware s autorizací (signed firmware) a bezpečné spuštění (secure boot). Ty zajišťují, že je na kameře nainstalovaný pouze autorizovaný firmware, který je po uvedení do továrního nastavení zbaven veškerého malwaru. Kamera je také vybavena modulem Trusted Platform Module (TPM), který má certifikát FIPS 140-2 úrovně 2. Zajišťuje bezpečné uložení všech kryptografických klíčů a certifikátů, takže zůstanou v bezpečí i v případě kybernetického napadení.

Tato robustní kamera, odolná vůči vandalům, může být připojena pomocí optického kabelu, abyste překonali omezení vzdálenosti a zvětšili šířku pásma. Díky tomu lze kameru instalovat také na odlehlá místa s menším počtem kabelů a konektorů.

 

Zveřejněno: 28. 01. 2021