Dynabook představil dva nové špičkové notebooky Tecra

Dynabook představuje dva nové notebooky řady Tecra – 14" Tecra A40-K a 15" Tecra A50-K. Novinky byly navrženy tak, aby vyhovovaly současným nárokům na hybridní práci a zároveň snížily zátěž IT manažerů. Oba lehké a stylové přístroje Dynabook charakterizuje spolehlivost, vysoká míra zabezpečení a snadné ovládání.

Dynabook Tecra A40-K váží jen 1,45 kg, pro pohodlnou práci za různých světelných podmínek je osazen antireflexním 14" HD nebo FHD displejem a jeho tloušťka je pouhých 18,9 mm. Jeho 15" sourozenec je tenký jen 19,9 mm. Lehká šasi prošla přísnými testy podle nejnovějších standardů MIL-STD-810H. Ty prokázaly jejich fyzickou odolnost při pádu, teplotních i vlhkostních výkyvech, vibracích a nárazech. Uživatele potěší také bezrámová klávesnice odolná proti polití. Modely Tecra A40-K i A50-K jsou dodávány s operačním systémem Windows 11 Pro a pohání je nejnovější 12. generace procesorů Intel Core až po 28wattovou variantu i7. K dispozici je řada konfigurací pamětí a pevných disků až po 32 GB RAM (2x SO-DIMM DDR4 3200) a 1 TB SSD disku Gen4 umožňující dosažení vyšších přenosových rychlostí.

Nové nástroje umělé inteligence pomáhají zvýšit produktivitu a zlepšit týmovou spolupráci bez ohledu na to, odkud uživatel právě pracuje. Duální mikrofony s podporou Cortany redukují ruchy z pozadí pomocí AI a HD kamera obsahuje vylepšené AI funkce rozpoznání obličeje (FA). To vše doplňují kvalitními stereo reproduktory s technologií DTS. V oblasti zabezpečení splňují zařízení požadavky společnosti Microsoft na Secured-core PC a navíc jsou osazena vlastním Dynabook systémem BIOS s rozsáhlými funkcemi zabezpečení, Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a umožňují šifrování uložených dat. Prostřednictvím inteligentních možností správy mohou mít IT oddělení plnou kontrolu nad zařízeními dokonce i při práci části týmu z domova - technologie Intel Active Management Technology (AMT) umožňuje totiž snadno spravovat zařízení i vzdáleně (dle konfigurace).

Zveřejněno: 24. 03. 2022