Legendární véčko žije a oznámí svoji polohu

Evolveo přidává do své nabídky praktických tlačítkových telefonů nový model pro seniory EasyPhone FS se sklápěcí konstrukcí, která navazuje na předchozí modely a přidává rozhraní USB-C. Sklápěcí řešení umožňuje přidat k hlavnímu 2,8" TFT displeji i displej přední, který zobrazuje základní informace.

Plně vybavený seniorský telefon Evolveo EasyPhone FS má přehledné a jednoduché menu, velká praktická tlačítka a jemně profilovaný povrch, který usnadňuje manipulaci a zabraňuje vyklouznutí z ruky. Pro telefonování na oblíbená čísla je možno nastavit osm rychlých předvoleb nebo využít funkci Fotokontakty pro osm čísel. Ovládání telefonu je snadné a mobil pro důchodce je vybaven několika samostatnými tlačítky, jako je mechanické tlačítko pro odemčení nebo uzamčení klávesnice. Další tlačítka jsou vyhrazena pro ovládání hlasitosti, svítilny, fotoaparátu nebo pro již zmíněné fotokontakty.

Evolveo EasyPhone FS disponuje kvalitním 3 Mpx fotoaparátem s výkonným LED bleskem, který lze zapnout samostatným tlačítkem na telefonu. Fotografie lze následně uložit nebo zaslat jako zprávu MMS. Vestavěné FM rádio s automatickým laděním ve spojení s reproduktorem zpříjemní poslech oblíbené stanice. Díky USB-C dobíjecímu portu nabízí Evolveo EasyPhone FS rychlé dobíjení a s 1000 mAh baterií i dlouhou výdrž. Telefon je dodáván s praktickou nabíjecí kolébkou, do kterého stačí telefon zasunout a nabíjení baterie se spustí automaticky.

Mobil je vybaven SOS tlačítkem, po jehož stisknutí telefon začne automaticky vytáčet předvolená čísla a odešle na ně nouzovou zprávu včetně informace o poloze. Je možno zvolit až pět telefonních čísel. K určení polohy telefon využívá tři různé technologie podle jejich aktuální dostupnosti: GPS signál, Wi-Fi a mobilní síť GSM. Každá z těchto technologií je pro určení polohy limitována, ale jejich kombinací je telefon schopen podat co nejpřesnější výsledek v dané chvíli. Klasický mobil pro seniory navíc umožňuje zaslat SMS se svou aktuální polohou do jiného telefonu. To může být důležité v případě, kdy se nelze s majitelem telefonu spojit. V telefonu lze nastavit kontakty osob, které jsou oprávněny tuto polohu zjišťovat.

Mezi další funkce pro zvýšení bezpečí uživatele je bezpečnostní senzor pádu. Chytrý senzor dokáže vyhodnotit, že došlo k pádu a automaticky začne vytáčet předvolená čísla a zasílat SMS. Pokud se jedná o planý poplach, lze funkci jednoduše deaktivovat.

Dostupnost a cena

Tlačítkový telefon Evolveo EasyPhone FS je dostupný ve dvou provedeních (červená a černá) prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců již od 1.490 Kč.

Zveřejněno: 06. 03. 2024