Majestátní zvuk v kompaktním provedení

Elac doplnil řadu reprosoustav Vela o model BS 404, kompaktní reproduktorovou soustavu promyšlené konstrukce, jejíž vynikající poměr velikosti a síly umožní posluchačům prožít čistou radost z autentické a vzrušující reprodukce bez ohledu na hudební žánr.

Skříně ozvučnice jsou mírně nakloněny dozadu a jejich lichoběžníkový tvar s výrazným zaoblením hran evokuje pocit nadčasové elegance a zároveň eliminuje nežádoucí rezonanci. Vášeň pro detail a design Elacu zdůrazňují tři různá provedení – černou a bílou variantu v prvotřídním vysokém laku doplňuje model potažený ořechovou dýhou v kombinaci s četnými hliníkovými prvky. To vše podtrhuje výjimečně působivé hudební schopnosti.

Zvuk dovedený k dokonalosti

Precizní, dynamickou a zároveň přirozenou reprodukci hlubokých tónů již od frekvence 38 Hz zajišťuje velký středobasový reproduktor o průměru 180 mm využívající vlastní technologie a podporu systému bass-reflex. Jeho konstrukce typu AS-XR s pevnou zalamovanou membránou evokující dojem diamantového výbrusu kombinuje papír a hliník, dokonale vyvažuje tuhost s vnitřním tlumením a dodává soustavám vynikající zvukové vlastnosti. Na střední pásmo, které je do poslechové místnosti promítáno vždy přesně, navazuje bezešvě pracovní kmitočet excelentního výškového reproduktoru JET nejnovější páté generace. JET je založen na zcela jiném principu, než jaký využívají tradiční výškové reproduktory a je schopen předat posluchači i ty nejjemnější nuance. Jeho membránu tvoří folie tenčí než lidský vlas složená do tvaru připomínající měch akordeonu. Tento reproduktor dokáže vyzářit kmitočty až do 50 kHz. 

Reprosoustava VELA BS 404 zprostředkuje posluchači čistou radost z autentické a vzrušující reprodukce bez ohledu na hudební žánr. Větší směrovost středního pásma usnadňuje umístění a pomáhá jasně definovat zvukovou scénu i v místnostech s vyšším podílem odrazů. Avšak bez ohledu umístění splyne reprosoustava Vela BS 404 dokonale s každým interiérem a poskytne úžasný zvuk.

Reprosoustavy Elac Vela 404 jsou na našem trhu k dostání u vybraných prodejců. Doporučená cena stereo páru v černém a bílém provedení je 82.000 korun, varianta potažená ořechovou dýhou pak za 86.000 korun.

Zveřejněno: 13. 03. 2023