Miniaturní snímací senzor k nošení na těle

Miniaturní klopový senzor AXIS TW1201 nositelný na těle se připojuje ke kameře Axis W100. Je ideální k uchycení např. na tričko z lehké tkaniny nebo klopu košile. S tímto senzorem se zvyšuje flexibilita a možnosti využití systému nositelných kamer.

Již před rokem společnost Axis vstoupila na trh s kamerami AXIS W100 určenými k nošení na těle, a to s cílem vytvořit v této kategorii nejflexibilnější řešení na světě. Při uvedení na trh byla hlavní doménou otevřená architektura, která umožňuje integraci s jakýmikoli softwarem pro správu videa (VMS) nebo systémy pro správu důkazů (EMS). Flexibilita řešení přitom spočívá také v mnohostranném příslušenství, od dokovacích stanic a ovladače přes různé varianty úchytů až po přídavné snímací senzory.

Nový diskrétní snímací senzor

Miniaturní klopový senzor AXIS TW1201 má malé rozměry a nízkou hmotnost (s držákem váží něco přes 50 g), což umožňuje senzor nenápadně integrovat do jmenovek nebo umístit na jiné části oděvu či uniforem. Zmenšené rozměry senzoru však neznamenají nedostatek výkonu. Pomocí kabelu se připojí k hlavní kameře AXIS W100 a nabízí veškeré její funkcionality, včetně záběru ve Full HD rozlišení s rychlostí až 30 snímků za sekundu.

Diskrétní povaha nového senzoru dělá z kamery nošené na těle atraktivní volbu i mimo tradiční aplikace v oblasti vymáhání práva a bezpečnosti. Odvětví, v nichž je bezpečnost a ochrana zaměstnanců prvořadá – například průmyslové závody, těžební průmysl a zpracování ropy a plynu – mohou používat nositelné kamery k zajištění dodržování předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví. Maloobchod, restaurace a pohostinství mohou zvážit využití kamer nošených na těle jako pomůcky pro školení zaměstnanců nebo jako pomoc při vyšetřování stížností zákazníků.

Nositelný senzor AXIS TW1201 je možné zakoupit za doporučenou koncovou cenu 4.490 Kč. Jako alternativa k TW1201 je v prodeji také model v bullet provedení AXIS TW1200, který je ideální pro montáž na helmy nebo čepice.

 

 

Zveřejněno: 23. 07. 2021