Motorola představila koncept rolovatelného smartphonu

Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu už více než 90 let a neustále stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G. Dnes pokračuje v tomto trendu, kdy v průběhu Lenovo Tech World '22 popsala budoucnost inovativních tvarových faktorů a představila nový koncept rolovatelných smartphonů.

Tento koncept rolovatelného smartphonu přichází od týmu 312 Labs, interní inovační skupiny společnosti Motorola zahrnující odborníky na produkty, výzkum, design a inženýrství z celého světa. 312 Labs zkoumá několik vznikajících technologických prostorů a jedním z nich je zejména přepracování tvarových faktorů zařízení s cílem vyřešit zákaznicky citlivá místa a umožnit nové zážitky. Tento nový koncept je postavený na displeji a mechanických inovacích, které jsme představili už v našich skládacích zařízeních a předpovídá, kam by se mohl ubírat vzrušující prostor dynamických tvarových faktorů.

Vize za rolovatelným konceptem

Motorola vnímá smartphone jako rozšíření sebe samých – nástroj, který umožňuje přizpůsobit se okolí a lehce plnit úlohy. Nyní investuje do flexibilních OLED anebo pOLED obrazovek, aby přinesli optimální rovnováhu mezi obsahem a pohodlím. Rolovatelný koncept je ztělesněním této myšlenky v obrazovce, která se přizpůsobuje třem odlišným stavům: prodlouženému, kompaktnímu a „náhledovému“ jediným stlačením tlačítka.

S výškou o něco více než 4 palce se rolovatelné zařízení dokáže svinout do super kapesní podoby, která je menší než většina prémiových zařízení na trhu. Ať už jde o 6,5palcovou obrazovku pro hraní her nebo zkrácenou velikost pro pohodlí na cestách, tento koncept poskytuje nekonečné možnosti na tvorbu obsahu a zábavu a zároveň nabízí nově objevenou flexibilitu malého zařízení s obrazovkou, kterou můžete svinout.

Na video se můžete podívat zde.

Kromě konceptu rolovatelného smartphonu Lenovo představilo také koncept rolovatelného počítače, který využívá podobné technologie, aby vyzdvihl multitasking a možnosti prohlížení při zachování kompaktní velikosti.

O 312 labs

Se sídlem v Chicagu, IL, 312 Labs je globální, multidisciplinární tým odborníků z odvětví a myšlenkových lídrů v oblasti produktového managementu, výzkumu, designu a inženýrství. Název „312“ byl vybraný, protože je to jedna z nejznámějších telefonních předvoleb v Chicagu a odráží kořeny společnosti Motorola v inovacích.

Zveřejněno: 24. 10. 2022