NAS Synology DS923+ je ideální pro správu dat v malých firmách a domácích kancelářích

Společnost Synology představila nové 4šachtové zařízení Synology DiskStation DS923+, které představuje nejnovější přírůstek řady Plus univerzálních zařízení úložiště určených pro uživatele v domácích kancelářích a malých firmách.

Zařízení DS923+ využívá všestranný operačním systému Synology DiskStation Manager (DSM) a představuje komplexní řešení ochrany a správy firemních dat, jednoduché spolupráce na dokumentech, vzdáleného přístupu k souborům a monitorování hmotného majetku. Nabízí konzistentní výkon s možností jednoduchého upgradu síťového připojení a dalšího zvyšování rychlostí přenosu dat pomocí síťových karet.

Zařízení DS923+ může sloužit jako řešení primárního úložiště a ochrany dat v domácnostech a malých kancelářích nebo jako uzel edge v případě nasazení na více místech. Ve svých čtyřech šachtách dokáže uložit více než 50 TB a navíc lze jeho kapacitu pomocí rozšiřovací jednotky DX517 rozšířit až na devět disků s kapacitou přes 120 TB.

Uživatelé mohou dále zvýšit výkon upgradováním na rychlost sítě 10GbE a přidáním disků M.2 NVMe SSD prostřednictvím vestavěného slotu PCIe a umožnit tak rychlé ukládání do mezipaměti nebo vytváření dalších fondů úložiště typu all-flash.

Maximální využití lokálního úložiště

Týmy, které pracují na dálku, a firmy, které provozují systémy na několika místech, mohou pomocí synchronizace souborů mezi pracovišti dosáhnout zrcadlení obsahu mezi zařízeními Synology. Služba Synology Drive zajišťuje intuitivní správu a sdílení souborů a spojuje pohodlný vzdálený přístup k souborům se zajištěním soukromí a 100% vlastnictvím dat v místním úložišti.

Zařízení DS923+ umožňuje využívat vysoký výkon místního úložiště a současně omezit velikost pomocí technologie hybridního cloudu. Služba Synology Hybrid Share efektivně ukládá studená data do cloudu a uchovává často používané soubory v mezipaměti zařízení pro přístup k těmto souborům rychlostí sítě LAN.

Vícevrstvé zálohování

Záruka, že jsou důležitá či citlivá data vždy chráněna před moderními kybernetickými hrozbami, je zásadní, aby nedocházelo k nevratným ztrátám cenných informací. Sada Synology Active Backup Suite umožňuje bezpečné zálohování infrastruktury IT, například systémů Windows a Linux, virtuálních počítačů Hyper-V/VMware a účtů služeb Microsoft 365 / Google Workspace, do zařízení DS923+ a jejich snadné obnovení v případě potřeby.

Redundanci lze dále zvýšit vytvářením záloh a snímků dat uložených v zařízení NAS v časovém bodě a jejich odesíláním do vzdáleného serveru nebo cloudového úložiště.

Kompaktní server pro sledování

Zařízení může také sloužit jako plnohodnotný systém pro správu videa s úplným vlastnictvím lokálních dat. Synology Surveillance Station je výkonný systém VMS, jehož implementace aktuálně chrání již více než 500 000 serverů. Díky flexibilní podpoře protokolu ONVIF a více než 8300 ověřeným IP kamerám lze nasazení snadno přizpůsobit požadavkům jednotlivých míst.

Služba Surveillance Station svým moderním a přizpůsobitelným rozhraním usnadňuje nastavení a správu až 40 kamer. V případě větších domů nebo komplexů s více budovami je k dispozici možnost překrývat plány podlaží mapami Google či OpenStreetMap a zajistit tak maximální přehled o situaci. Díky zálohování záznamového serveru, správě více zařízení, podpoře šifrování typu klient-server a souběžnému duálnímu nahrávání do cloudu Synology C2 lze odolnost dále zvýšit uchováním důležitých záznamů.

Zveřejněno: 18. 11. 2022