Netatmo uvádí na náš trh chytrý zámek s fyzickými klíči

Francouzský výrobce produktů pro chytrou domácnost, společnost Netatmo, se řadu let věnuje zabezpečení domácností. Své portfolio nedávno rozšířila o chytrý zámek na dveře, který kromě mobilní aplikace disponuje i sadou fyzických, přesto chytrých klíčů. Díky unikátní kombinaci získají majitelé produktu ochranu i snazší přístup do svých domácností nejen pro ostatní členy rodiny, ale i plánované návštěvy či nečekané hosty.

Chytrý zámek s klíči splňuje přísné bezpečnostní požadavky a zajišťuje nejvyšší úroveň mechanické a elektronické ochrany, která je v souladu s normou EN 15684. Zámek konstrukčně chrání majitele nemovitostí před fyzickým vloupáním včetně vypáčení, navrtání, vytažení, přeražení či jiného způsobu násilného vniknutí. Cylindrická vložka od Netatmo je vyrobena z vysoce odolné nerezové oceli a díky dalším bezpečnostním prvkům odolá i navrtání.

Hybridní zámek vydrží každou zatěžkávací zkoušku

Chytrý zámek navíc dokáže úspěšně čelit i kybernetický útokům – není proto připojen k internetu. Zámek můžete odemknout buď přes Bluetooth v chytrém telefonu díky šifrovanému a zabezpečenému komunikačnímu protokolu, nebo chytrými, ale fyzickými klíči přes technologii NFC. Unikátní bezpečnostní prvek, zakomponovaný v každém jednotlivém zámku, dokáže jako jediný dveře odemknout, zamknout, přidat, nebo v případě ztráty i odebrat aktivní klíče. Díky použitým certifikovaným technologiím a metodám ochrany odolají klíče neoprávněné manipulaci, nelze je kopírovat a v případě ztráty či odcizení je můžete okamžitě deaktivovat v aplikaci Home + Security. Jako velký bonus vidíme možnost použití jednoho klíče na několik chytrých dveřních zámků. Není tedy třeba přidělávat klíče pro každého uživatele nebo kupovat vložku s více klíči, pokud jedním klíčem potřebujete odemykat branku, vchodové dveře, garáže, technickou místnost a třeba ještě zimní zahradu – samozřejmě se všemi právě popsanými výhodami, které toto řešení přináší, tedy s praktickou nemožností každý zámek deaktivovat, což u běžné vložky možné je. Pokud má váš dům více vchodů, můžete odlehčit i své klíčence a na zamykání a odemykání vícero dveří používat jediný chytrý klíč.

Za bezpečnost chytrého zámku od Netatmo ručí přední specialisté na kyberbezpečnost. Francouzská společnost Synacktiv se k vývojářům Netatmo připojila v raných fázích vývoje zámku, aby otestovala jeho technologickou architekturu, prověřila každý řádek kódu a hledala potenciální Achillovy paty. „Zámek i chytré klíče využívají nejmodernější techniky a algoritmy, které jeho uživatelům poskytují srovnatelnou úroveň zabezpečení jako třeba platební karty nebo biometrické pasy,“ konstatuje Matthieu Michel, produktový manažer Netatmo.

Instalaci hravě zvládnou domácí kutilové

Chytrý dveřní zámek je kompatibilní s dveřmi vybavenými euro cylindrickou vložkou o tloušťce až 10 centimetrů. Instalace obvykle trvá několik minut a vyžaduje výměnu jediného šroubu. Na webových stránkách společnosti Netatmo je k dispozici i průvodce kontroly kompatibility.

Jak to funguje?

Chytrý zámek Netatmo Smart Door Lock se zamyká a odemyká klasicky vložením chytrého klíče do dveřního zámku. Žádný z členů rodiny tak nemusí měnit své návyky a dovnitř se dostanou i děti, nebo senioři, kteří nemusejí vlastnit chytrý telefon.

Baterie se záložním připojením vydrží až jeden rok

Životnost baterie zámku je ve srovnání s nabídkou od konkurence (3–4 měsíce) až jeden rok – produkt není motorizovaný, což samozřejmě výdrž baterie bezprostředně ovlivňuje. Použité řešení zároveň zvyšuje jeho bezpečnost. Že je potřeba baterii vyměnit, zjistí uživatel díky oznámení, které obdrží do svého chytrého telefonu. Pokud se baterie v zámku zcela vybije, je k dispozici ještě záložní port micro-USB, díky němuž může uživatel dočasně chytrý zámek dveří znovu aktivovat na dobu potřebnou k její výměně.

Kompatibilita se systémem od Apple

Díky kompatibilitě chytrého zámku od Netatmo mohou jeho uživatelé propojit se systémem chytré domácnosti Apple Home. Při odemknutí dveří se tak mohou například automaticky zároveň rozsvítit světla na chodbě.

Cena a dostupnost

V České republice je chytrý zámek s fyzickými klíči k dispozici u obvyklých prodejců se spotřební elektronikou počínaje 13. červnem 2024. Cena sady se třemi klíči se pohybuje těsně pod deseti tisíci korunami.

Balení chytrého zámku od Netatmo obsahuje:

             1x chytrý zámek dveří,

             3x chytré klíče,

             vlastnickou kartu,

             4× AAA baterie,

             nástroj pro měření dveří,

             stručný návod k použití,

             1x upevňovací šroub M5-60,

             2x prodlužovací sadu (35 mm a 40 mm).

A jak je to s klíči?

Na dotaz, týkající se klíčů jsme od zastroupení Netatmo dostali následující odpověď:

Klíč lze dokoupit samostatně za doporučenou maloobchodní cenu 989 Kč s DPH, nebo v balení po třech za doporučenou maloobchodní cenu 2 469 Kč.

S pomocí karty vlastníka a chytré aplikace Smart + Home můžete ve svém chytrém telefonu díky technologii NFC na jeden zámek napárovat až 300 fyzických klíčů. Naopak 1 klíč dokáže odemykat a zamykat až 80 zámků, takže je řešení oboustranně univerzální – můžete použít jeden klíč na více zámků, nebo mít naopak k dispozici až 300 klíčů na jediný zámek.


Zveřejněno: 05. 06. 2024