Nextbase iQ Smart Dash Cam poháněná umělou inteligencí je nyní dostupná v České republice

Společnost Nextbase oznámila dostupnost chytré palubní kamery iQ s umělou inteligencí a připojením k internetu věcí 4G v České republice. Kamera Nextbase iQ, která byla na veletrhu CES 2024 vyhlášena nejlepším novým bezpečnostním systémem pro vozidla podle časopisu Billboard a zařazena do seznamu nejlepších vynálezů časopisu TIME, je první a jedinou platformou pro propojená vozidla na světě.

Řada iQ nabízí tři možnosti rozlišení, 1K (1080p), 2K (1440p) a 4K, a také možnost zadní kamery (1440p). Spolu s vestavěnou infračervenou kamerou v kabině jsou pokryty všechny úhly pohledu. Každá kamera Nextbase iQ se může pochlubit bezpečností a zabezpečením, které byste očekávali od nejlepších systémů inteligentní domácnosti, nyní však ve vašem vozidle. Kromě klíčových funkcí, jako je GPS, vylepšené infračervené noční vidění a hlasové ovládání v zařízení pomocí Picovoice, představuje iQ různé světově první funkce, včetně:

             Vzdálený živý náhled prostřednictvím aplikace iQ, kdykoli zjistíte, co se děje ve vašem vozidle nebo v jeho okolí. Aplikace také umožňuje živé vysílání, spuštění zvukového alarmu, zobrazení historie videa, sdílení a další funkce.

             SmartSense Parking, který umožňuje uživatelům zapínat a vypínat vzdálená upozornění iniciovaná radarovou technologií Spatial-awareness společnosti Nextbase. Tato upozornění, která uživatele upozorňují na hrozby překračující určitý okruh kolem vozidla, jsou obzvláště užitečná, protože umožňují uživateli sledovat, zapojit se a dokonce přijmout proaktivní opatření k řešení incidentu dříve, než k němu dojde.

             Režim Guardian, který uživatelům umožňuje nastavit parametry pro vzdálené upozornění při opuštění vozidla jinou osobou, například obsluhou, servisním mechanikem nebo dospívajícím synem či dcerou. Mezi spouštěče může patřit rychlost, agresivní akcelerace, brzdění nebo jízda mimo určitou zeměpisnou oblast (geofencing).

             Vestavěné hlasové ovládání Picovoice v několika jazycích pro snadné ovládání nových funkcí, aniž byste museli sundat ruce z volantu.

             Režim svědka, aktivovaný funkcí Picovoice, okamžitě uloží 30minutový blok videa do cloudu a v reálném čase okamžitě odešle oznámení nouzovému kontaktu, takže už nikdy nebudete čelit stresové situaci sami nebo bez důkazů.

             Automatické varování SOS pro záchranné složky s polohou a dalšími údaji, které mohou zachránit život, po vážné nehodě.

Nastavení: jednodušší než kdy dříve

Novinkou pro Nextbase iQ je přiložená sada OBD-Hardwire Kit, která uživatelům umožňuje rychlé a bezpečné nastavení zařízení bez speciálního nářadí nebo profesionála. Konektor OBD umožňuje připojení iQ k napájení vozidla pro funkce, jako je SmartSense parking, a také napájení zařízení za jízdy bez vybíjení baterie vozidla. U všech modelů je předinstalována 64GB karta SD Nextbase. Pro uživatele, kteří potřebují větší úložnou kapacitu, nabízí Nextbase SD karty průmyslové třídy s kapacitou až 256 GB.

Plány ochrany

Nextbase nabízí uživatelům iQ maximální flexibilitu při výběru předplatného, počínaje bezplatným tarifem Solo, který uživatelům poskytuje ochranu videozáznamů z autokamer Nextbase Dash Cam. Pokud se uživatelé rozhodnou využívat chytrých funkcí připojených ke 4G, je pro ně připravena nabídka Protect (179 Kč/měsíčně) nebo Protect plus (199 Kč/měsíčně). Vybrat si mohou mezi měsíčním nebo ročním předplatným, využít slevy za roční závazek, nebo se rozhodnout pro aktivaci po jednotlivých měsících a zvolit si plné pokrytí a konektivitu pouze v případě potřeby.

Zákazníci, kteří si v období od 22. května do 31. července 2024 zakoupí Nextbase iQ, mohou využít speciální tříměsíční zkušební předplatné zdarma (Protect, nebo Protect Plus).

Dostupnost a ceny

Kromě dostupnosti u prodejců na českém trhu je iQ k dispozici také na stránkách elektronického obchodu Nextbase.com a Amazon.com. Na trhu jsou tři modely iQ v různých cenových relacích:

            Model s rozlišením 1K @ 1080p vpředu / 1080p v kabině je k dispozici za 11.999 Kč.

            Model s rozlišením 2K @ 1440p vpředu / 1440p v kabině za 13.999 Kč.

            Model s rozlišením 4K @ 4k vpředu / 1440p v kabině za 14.999 Kč.

            Zadní kamera iQ @ 1440p za 4.299 Kč.

Zveřejněno: 27. 05. 2024