Nový router Mercusys MR60X s podporou WiFi 6 pro širší, silnější a propustnější síť

Mercusys přichází na český trh se zcela novým routerem MR60X s podporou standardu WiFi 6. Ten umožňuje efektivně připojit více zařízení a rozšířit dosah sítě se zachováním rychlých a kvalitních datových přenosů.

Dvoupásmový bezdrátový gigabitový router Mercusys MR60X s podporou WiFi 6 dokáže uspokojit i náročné uživatele, kteří vyžadují spolehlivou a rychlou síť s vysokým výkonem, jež zvládne bez problémů obsloužit několik souběžných připojení. Router poskytuje díky spojení funkce 1024-QAM a prodlouženého OFMD symbolu gigabitové rychlosti až 1500 Mb/s pro všechna bezdrátová zařízení. V pásmu 5 GHz je to 1201 Mb/s a v pásmu 2,4 GHz pak 300 Mb/s. Uživatelé tak mohou bez prodlev hrát současně online hry, surfovat po internetu, nebo sledovat 4K videa.

Standard Wi-Fi 6 zároveň zvyšuje kapacitu sítě, což ocení i majitelé bytů či domů s produkty chytré domácnosti. Díky sofistikovaným technologiím OFDMA a MU-MIMO umožňuje router přenos příchozích i odchozích dat současně, přičemž dosahuje až čtyřnásobné kapacity oproti běžným zařízením. Tak je docíleno efektivnějšího přenosu dat i propustnosti celé sítě. OFDMA totiž využívá celou šířku pásma, MU-MIMO zase dokáže vést datové proudy do několika zařízení v jednom okamžiku.

Router Mercusys MR60X je vybaven čtyřmi všesměrovými anténami, čímž zajišťuje robustní signál po celém domě. Pomocí technologie Beamforming rychle detekuje připojená zařízení a cíleně soustředí sílu signálu přímo k nim. Tak je zajištěna jeho rychlost a stabilita. Minimalizaci rušení od okolních Wi-Fi sítí zaručuje technologie zvaná BSS Coloring.

O pohybující se mobilní telefony a tablety se stará funkce Smart Connect, která pro tato zařízení volí nejlepší dostupné pásmo s nejsilnějším signálem. Tak je dosaženo optimální rychlosti a kvality připojení. Navíc funkce TWT (Target Wake Time), kterou router disponuje, snižuje spotřebu energie vašich mobilních a IoT zařízení během datových přenosů a prodlužuje výdrž jejich baterie.

Bezpečné surfování jako standard

Mercusys samozřejmě myslí i na bezpečnost uživatelů. S nejnovějším standardem zabezpečení WPA3 dokáže jednotka zajistit ochranu celé sítě včetně všech připojených zařízení. Efektivně brání útokům hrubou silou, které spočívají zejména v robotickém hádání hesel, umí ale i zabezpečit data proti jejich zneužití, i když útočník prolomí soukromé klíče relace. Vše je pak kryto 128bitovým šifrováním.

Samozřejmostí je i podpora rodičovské kontroly, možnosti vytvoření sítě pro hosty, podpora IPTV, VPN, IPv6 nebo možnost řízení síťového provozu QoS.

Zveřejněno: 06. 10. 2023