Přetaktovaný paměťový modul pro nové procesory Intel Xeon W

Společnost Adata Technology uvádí přetaktovaný paměťový modul DDR5 5600 R-DIMM kompatibilní s nejnovější generací procesorů Intel Xeon W-3400 a Intel Xeon W-2400. Tyto nedávno uvedené procesory nahrazují předchozí generaci Intel Core řady X pro segment HEDT/Workstation.

Kromě perfektní stability a výkonu, které procesory Xeon W poskytují, přidala společnost Intel podporu přetaktování pro optimalizaci pro vysokou pracovní zátěž. Společnost Adata se proto ujala iniciativy a představuje paměti DDR5 5600 R-DIMM s možností přetaktování.

Vzhledem ke stále rozsáhlejším a složitějším výpočetním operacím a požadavkům na zpracování dat již nemohou vysoce kvalitní špičkové hardwarové konfigurace plně uspokojit požadavky trhu. Přestože výroba přetaktovaných pamětí R-DIMM je náročný proces, přináší jednotnější kvalitu a nabízí vyšší výkon než standardní paměti pro pracovní stanice. Výrazně se zlepšuje také efektivita multitaskingu a zpracování grafiky, kterou lze použít pro 2D a 3D, simulační analýzu nebo střih filmů.

Paměť ADATA DDR5 5600 R-DIMM může dosahovat rychlosti 5600 MT/s a využívá SK Hynix A-die, což zvyšuje šířku pásma o 28 % a snižuje latenci o 12 % ve srovnání s nativní pamětí 4800 R-DIMM. Je k dispozici v kapacitách 16 GB a 32 GB a je kompatibilní s Intel® XMP 3.0, aby podporovala snadnější přetaktování paměti RDIMM, a poskytuje tak profesionálům jak vysoký výkon díky vysokým rychlostem paměti, tak spolehlivost díky paměti ECC RDIMM.

Kromě toho je paměť Adata DDR5 5600 R-DIMM vybavena integrovaným obvodem pro správu napájení (PMIC), který stabilizuje napájení, a duálními mechanismy pro opravu chyb On-die ECC a Side-band ECC, které zajišťují kompletní ochranu a vyšší přesnost při přenosu dat.

Vysoká spolehlivost a odolnost přetaktované paměti Adata DDR5 5600 R-DIMM splňuje přísné požadavky komerčních pracovních stanic a poskytuje profesionálům širší možnosti. Očekává se, že přetaktované paměti Adata DDR5 5600 R-DIMM přijdou na trh oficiálně ve 2. čtvrtletí tohoto roku. Kromě toho jsou v současné době k zakoupení paměťové moduly DDR5 4800 R-DIMM kompatibilní s platformou Intel Xeon.

Zveřejněno: 13. 03. 2023