Sada powerline adaptérů rozšíří dosah sítě

Společnost TP-Link představuje novinku v podobě AV600 Powerline Wi-Fi sady TL-WPA4226 KIT, která snadno jediným dotykem rozšíří dosah vaší domácí Wi-Fi sítě. A to pod jedním názvem (SSID) a heslem.

Nová sada dokáže šířit datové připojení prostřednictvím rozvodů elektrické energie. Výhodou je v tomto směru funkce automatické synchronizace Wi-Fi, díky které je nastavení powerline sady snadné a intuitivní. Stačí stisknout dedikované tlačítko Wi-Fi Clone a SSID sítě i heslo se automaticky zkopírují z vašeho stávajícího routeru. Další funkce s názvem Wi-Fi Move pak automaticky synchronizuje veškeré změny nastavení v rámci sítě.

Powerline set podporuje pokročilý standard HomePlug AV2, který zajišťuje stabilní, vysokorychlostní přenos dat až do rychlosti 600 Mb/s a vzdálenosti 300 metrů. Díky tomu tak svoji Wi-Fi síť můžete rozšířit do všech koutů domácnosti, alespoň tedy do těch, ve kterých máte elektrickou zásuvku. Díky powerline technologii tak dosah vaší Wi-Fi sítě nebude už nikdy omezen dosahem vašeho routeru.

Součástí adaptéru TL-PA4020P je také integrovaná elektrická zásuvka, do které lze připojit další elektrické zařízení. Adaptér tak neblokuje zásuvky, které jsou na mnohých místech domácnosti drahocenným „zbožím“, zejména tam, kde jste si elektrické rozvody nemohli naplánovat sami.

Powerline sadu TP-Link TL-WPA4226 KIT zapojíte do stávající sítě snadno formou Plug and Play. Nejprve stačí do elektrické sítě a prostřednictvím ethernetového kabelu i k routeru připojit adaptér TL-PA4020P. Následně do kterékoliv požadované elektrické zásuvky (samozřejmě na stejném elektrickém okruhu) připojíte i druhý z adaptérů, TL-WPA4220. Po stisknutí dedikovaného tlačítka Pair, tedy spárovat, je bezpečná vysokorychlostní a bezdrátová síť nastavena.

Svoje powerline adaptéry můžete díky aplikaci tpPLC Utility a tpPLC snadno spravovat přímo ze svého chytrého mobilního telefonu. Například zde nastavíte rozvrh pro dostupnost Wi-Fi či vypnete a zapnete LED kontrolky na zařízeních. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci pro platformy iOS nebo Android, případně nástroj tpPLC pro PC.

Klíčové vlastnosti TL-WPA4226 KIT:

·         Rozšíření dosahu jedním dotykem – Wi-Fi klonovací tlačítko zjednodušuje nastavení vaší jednotné domácí Wi-Fi sítě.

·         Standard HomePlug AV2 poskytuje až 600Mbps vysokorychlostní přenos dat po stávající elektrické síti, ideální pro HD a 3D streaming videa a online hraní her.

·         Dostaňte 300Mbps bezdrátové připojení do dříve těžko připojitelných míst u vás doma nebo v kanceláři.

·         Integrovaná elektrická zásuvka, takže žádné připojení k elektrice nepřijde nazmar.

Zveřejněno: 18. 12. 2020