Samsung rozšiřuje partnerství s Google a vylepšuje chytrou domácnost

Společnost Samsung Electronics rozšiřuje partnerství s firmou Google a hodlá tak vylepšit vzájemnou kompatibilitu systémů pro chytrou domácnost. V nejbližších měsících budou moci majitelé telefonů a tabletů Samsung Galaxy pomocí svých zařízení snadno ovládat jiné přístroje kompatibilní se systémem Matter v ekosystémech SmartThings i Google Home.

Až dosud měli uživatelé chytrých domácností s použitím svých zařízení v různých ekosystémech často problémy. Propojení přístrojů napříč ekosystémy znamenalo složitá nastavení v nejrůznějších aplikacích a uživatelských účtech a často nefungovalo obousměrně. Uživatelé si tudíž museli pamatovat, které konkrétní aplikace lze pro ovládání jednotlivých přístrojů používat. Tento problém řeší nový technologický standard Matter – platforma pro přímé připojení přístrojů k různým aplikacím a ekosystémům. Uživatelům systém přináší výrazně větší flexibilitu a možnost volby. Společnosti Samsung a Google tak společně budují vzájemně kompatibilní systém, který uživatelům umožní propojit jednotlivá zařízení v ekosystémech SmartThings nebo Google Home jednoduše pomocí operačního systému Android.

Po otevření aplikace SmartThings se uživatelům zobrazí seznam zařízení se systémem Matter, které jsou součástí ekosystému Google Home. Pak už bude snadné zaregistrovat tato zařízení i v systému SmartThings a naopak. Následně budou moci uživatelé své přístroje v chytré domácnosti ovládat buď pomocí aplikace SmartThings, nebo v prostředí Google Nest Hub, a nebude mezi tím žádný rozdíl. Uživatelé nebudou muset žádné zařízení přidávat do systému ručně a nebudou si také muset pamatovat, v jakém systému jednotlivá zařízení původně fungovala.

Systém Matter ze společné dílny Samsungu a Google bude k dispozici během následujících týdnů.

Zveřejněno: 14. 10. 2022