Se slabým Wi-Fi signálem pomůže opakovač signálu

Máte v domácnosti nebo v práci problém se slabým Wi-Fi signálem? Tento problém trápí mnoho lidí. Obvykle začnou přemýšlet o nákupu nového routeru, který bude výkonnější než jejich současný model. Naštěstí existuje mnohem jednodušší řešení, kterým jsou zesilovače Wi-Fi signálu neboli opakovače bezdrátového pásma (anglicky range extender).

Jde o jednoduchá a levná zařízení, která se pouze zapojí do zásuvky a spárují s vaším routerem. Zařízení jsou bezdrátová a v podstatě opakují (opětovně vysílají) signál, aby se pokryla místa, kde je dosah signálu slabý nebo žádný. Velmi často se stává, že do domácnosti pořídíte router, a zatímco v přízemí máte silný signál, o patro výše už je signál příliš slabý. Nákup tohoto zařízení váš problém dokáže vyřešit. Signál bude výrazně zesílen, a vy tak nemusíte pořizovat další router nebo hledat jiná složitá řešení, zahrnující vrtání, sádrování či malování.

Na trhu můžete pořídit opakovače pásma od různých výrobců, ale mezi nejspolehlivější zařízení patří produkty společnosti TP-Link, která zvládne zprovoznit i naprostý laik. Nabízí se vám modely RE215, RE315 a RE330.

Jak se s opakovači signálu pracuje?

Jak již bylo zmíněno výše, zařízení se připojí do elektrické sítě a spárují se s vaším routerem, k tomu stačí pouze stisknout tlačítko WPS na vašem opakovači. Ke správě vaší sítě můžete následně použít mobilní aplikaci Tether v češtině nebo slovenštině.

Na opakovačích od TP-Link najdete indikátor síly signálu, díky kterému můžete snadno nalézt vhodné místo pro umístění v rámci vaší domácnosti nebo třeba kanceláře. Proč jsou vlastně na výběr hned tři modely? Každý se liší podle toho, jaké máte nároky a požadavky na signál. Model RE215 podporuje rychlost AC750 a ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz funguje při maximální rychlosti 300 Mbit/s, v případě 5 GHz při 433 Mbit/s.

RE315 (na obrázku více vlevo) a RE330 zase dosahují rychlost AC1200. V pásmu 2,4 GHz mají shodnou rychlost, ovšem v 5GHz pásmu dosahují až 867 Mbit/s.

Výhodou modelů TP-Link je možnost využití OneMesh technologie se stejně vybaveným routerem. Ta zajistí jednotnou Wi-Fi síť s jedním názvem a automatickým přepojováním mezi routerem a extenderem. Zároveň zajistí, že nedojde k přerušení datové komunikace, a tak například nedojde k výpadku probíhajícího videohovoru, ať se budete pohybovat kdekoli v dosahu signálu.  

Pokud máte pohovku v rohu místnosti, kde s mobilem už nechytáte Wi-Fi, nebo jste si pořídili chytrou televizi či set-top-box na DVB-T2 s „červeným tlačítkem“, jsou opakovače signálu skvělou investicí. Zvládnete s nimi online hry, videa z YouTube ve Full HD i sledování filmů z domácího úložiště. S extendery lze nejjednodušeji eliminovat mrtvá místa v domácnosti i na pracovišti.

Pokud vás zajímá více informací o jednotlivých modelech, naleznete je na na následujících odkazech: RE215, RE315 a RE330.


Zveřejněno: 14. 05. 2021