Seagate představuje sběratelské externí disky inspirované Star Wars

Společnost Seagate dnes oslavila Den Star Wars představením tří sběratelských pevných disků (HDD), jejichž design je inspirován postavami Boba Fetta, Grogua a Mandaloriana. Nejnovější přírůstky do řady speciálních licencovaných edic úložných zařízení společnosti Seagate byly uvedeny na trh o svátku fanoušků světa Star Wars (4. 5.), jehož vznik je spojen s ikonickou hláškou „ať tě provází Síla“ („May the Force be with you”). Novinky v produktovém portfoliu přinášejí sběratelům a technologickým nadšencům hmatatelný kousek galaxie.

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit nejnovější výsledky naší pokračující spolupráce s Lucasfilm a přinést hráčům a fanouškům Star Wars tři nové ikonické designy,“ říká Jeff Fochtman, senior viceprezident pro obchod a marketing společnosti Seagate Technology.

Nové speciální externí pevné disky FireCuda se připojí k rodině ingotových disků Star Wars Beskar, které jsou k dispozici ve třech jedinečných designech, které reprezentují jednu z legendárních postav: chladné chování lovce odměn Boba Fetta, radostný pohled malého Grogua a čestný a neochvějný účel Mandaloriana. Disky jsou vybaveny přizpůsobitelným RGB LED osvětlením, a již po vybalení každý design obsahuje vlastní charakteristické světlo: křiklavě červená pro Boba Fetta, zářivě modrá pro Grogua a výrazně modrá pro Mandaloriana. Díky vestavěným a přizpůsobitelným možnostem osvětlení umožní všechny tři disky hráčům a fanouškům Star Wars vzdát doma hold jedné z předalekých galaxií.

Externí pevné disky FireCuda s kapacitou 2 TB jsou kompatibilní s běžnými počítači a zařízeními značek Mac, PlayStation a Xbox. Lehké disky jsou navrženy s připojením USB 3.2 první generace pro univerzální kompatibilitu a vysokou přenosovou rychlost, a díky napájení ze sběrnice USB se perfektně hodí pro fanoušky Star Wars, kteří hledají stylové přenositelné úložiště.

Nové sběratelské modely budou na trhu dostupné v květnu. Fanoušci si tak mohou vytvořit svou vlastní, kompletní galaxii Star Wars a oficiálně oslavit Den Star Wars. Každý disk s kapacitou 2 TB je k dispozici za cenu 2.949 korun. 

Zveřejněno: 04. 05. 2022