Společnost QNAP představuje ZFS NAS TVS-hx74 s vícejádrovými procesory Intel Core 12. generace pro virtualizační aplikace

Společnost QNAP Systems představila vysoce výkonnou řadu QuTS hero NAS, TVS-hx74, zahrnující 4pozicový model TVS-h474, 6pozicový model TVS-h674 a 8pozicový model TVS-h874, které obsahují vícejádrové/vícevláknové procesory Intel Core 12. Generace. Zařízení TVS-hx74 s operačním systémem QuTS hero založeným na systému ZFS zajišťuje integritu dat a podporuje inline deduplikaci a kompresi dat na úrovni bloků, snímky téměř bez omezení a SnapSync v reálném čase. Díky rozšiřitelnosti PCIe Gen 4 (až dvojnásobná přenosová rychlost oproti Gen 3), M.2 NVMe SSD cache a konektivitě 2,5GbE řeší TVS-hx74 náročné podnikové výzvy v oblasti úložišť, zálohování, virtualizace a aplikačních serverů.

„Zařízení TVS-hx74 od společnosti QNAP je ideálním základním zařízením ZFS NAS pro malé a střední podniky,“ uvedl Meiji Chang, generální manažer společnosti QNAP. „Vícejádrové procesory a univerzální rozšiřitelnost splňují také požadavky na multitasking v podnikových IT prostředích a poskytují dostatek výpočetních zdrojů pro virtualizační aplikace.“

„Máme radost, že společnost QNAP využívá špičkové řešení společnosti Intel ve své nejnovější řadě NAS. Vícejádrové/vícevláknové procesory Intel Core 12. generace poskytnou vynikající výpočetní výkon pro urychlení virtualizačních aplikací a úloh náročných na grafiku,“ uvedl Jason Ziller, generální ředitel divize Client Connectivity společnosti Intel Corporation.

Zařízení TVS-hx74 využívá procesory Intel Core a Pentium Gold 12. generace, podporuje až 128 GB dvoukanálové paměti DDR4 a je vybaveno dvěma porty 2,5 GbE, které umožňují navýšení rychlosti pomocí funkce Port Trunking. Díky slotům M.2 2280 PCIe umožňuje zařízení TVS-hx74 používat NVMe PCIe SSD pro zvýšení výkonu IOPS při konfiguraci SSD cache. Součástí jsou vysokorychlostní sloty PCIe 4. generace pro rozšíření základních funkcí NAS, jako je přidání síťových adaptérů 10/25GbE, karet QM2 pro přidání disků M.2 SSD a portů 2,5GbE/10GbE, grafických karet základní úrovně umožňujících směrování GPU do virtuálních počítačů a rozšiřujících karet úložiště pro připojení rozšiřujících jednotek QNAP. Výstup HDMI umožňuje uživatelům přímo zobrazovat multimediální nebo virtuální obsah, který je uložen nebo spuštěn na zařízení TVS-hx74.

Zařízení TVS-hx74 používá operační systém QuTS hero založený na systému ZFS. Souborový systém ZFS je navržen s důrazem na integritu dat, je samoopravný a nabízí WORM (Write Once, Read Many Times). Podporuje také technologii inline deduplikace a komprese dat na úrovni bloků pro optimální využití úložiště, rychlejší přenos dat a delší životnost SSD. Podporuje také až 65 536 snímků pro úplný záznam stavu systému a dat.

Inkluzivní App Center poskytuje různé aplikace pro instalaci na vyžádání, které dále rozšiřují aplikační potenciál TVS-hx74, například hostování virtuálních počítačů a kontejnerů (podporuje LXD, Docker a Kata Containers), usnadňuje zálohování virtuálních počítačů VMware/Hyper-V, zjednodušuje lokální/vzdálené/cloudové zálohování, zjednodušuje zálohování Google™ Workspace a Microsoft 365® a mnoho dalšího.

Zveřejněno: 22. 11. 2022