Synology představuje DiskStation DS224+ a DS124, kompaktní úložiště pro vyšší produktivitu

Společnost Synology oznámila dostupnost zařízení DiskStation DS224+ a DS124, dvou nejnovějších přírůstků do řady datových řešení Synology pro profesionály, malé týmy a nasazení typu edge.

Úložiště používají operační systém Synology DiskStation Manager (DSM) a nabízejí komplexní nástroje na ochranu a správu důležitých dat, vzdálený přístup k souborům a monitorování fyzických vlastností – to vše v kompaktní velikosti stolního počítače.

Zjednodušená správa souborů s přístupem odkudkoli

Zařízení DS224+ a DS124 nabízejí intuitivní správu souborů a sdílení prostřednictvím služby Synology Drive, privátního cloudového řešení, které kombinuje přístup nezávislý na platformě s pokročilými ovládacími prvky soukromí. Pohodlná práce odkudkoli a jednoduchost centralizovaných dat umožňují profesionálům ze všech oborů dosáhnout vyšší produktivity.

Všestranné zálohování pro lepší provoz firmy bez výpadků

Nová zařízení nabízejí celou řadu způsobů zálohování dat. Uživatelé mohou s jejich pomocí průběžně nebo ručně zálohovat pracovní stanice, notebooky a mobilní zařízení nebo využít možnost vytvoření uživatelského plánu záloh v systémech Windows a macOS.

Aby byla zajištěna vyšší úroveň ochrany, mohou uživatelé vytvářet zálohy složek, nastavení systému a softwarových balíčků uložených v zařízení Synology a ukládat je do cloudu, sekundárních systémů Synology a externích zařízení. Dále mohou uživatelé ve svých zařízeních vytvářet snímky dat v časovém bodě, což umožňuje rychlé obnovení, přičemž snímky lze následně ukládat lokálně nebo do vzdáleného umístění.

Správa soukromého sledování pomocí videa

Díky systému pro správu videa (VMS) Synology Surveillance Station s podporou více než 8300 ověřených IP kamer a zařízení ONVIF představují zařízení DS224+ a DS124 výkonnou platformu pro správu sledování a záznamů. Uživatelé mohou rychle nastavovat a spravovat kamery prostřednictvím vysoce konfigurovatelného rozhraní a snadno tak šifrovat, zálohovat a archivovat záznamy.

Po doplnění o volitelné duální nahrávání ve službě Synology C2 Surveillance lze záznamy ukládat v cloudu a zajistit tak lepší vzdálený přístup a doplňkové zálohování. Šifrování klient-server chrání streamy před neoprávněným přístupem a záznam s nízkou latencí zajišťuje uložení záznamu až do poslední sekundy před odpojením streamu z kamery.

DS224+: Nasazení typu edge pro týmy

Zařízení DS224+ je navrženo jako všestranné řešení pro nasazení typu edge pro malé až středně velké týmy a nabízí redundanci dat prostřednictvím jednoho disku v konfiguraci RAID nebo dvou šachet na disky pro úložiště. Zařízení DS224+ umožňuje synchronizaci dat na více serverech prostřednictvím mnoha metod, které podporují různorodé globální nasazení – od řešení synchronizace typu systém-systém přes hybridní úložiště až po veřejné cloudové služby.

DS124: Zjednodušené pracovní postupy pro profesionály

Zařízení DS124 je cíleně vytvořeno tak, aby prostřednictvím konsolidace dat vlastníkům malých firem a profesionálům pomohlo zvýšit produktivitu. Ať již jste v kanceláři nebo na cestách, mobilní aplikace pro služby Synology Photos a Synology Drive vám umožní bez námahy provádět zálohování i synchronizaci souborů. Synchronizace na vyžádání uživatelům umožňuje uložit většinu místně ukládaných dat do zařízení DS124 a minimalizovat nutnost nákladných upgradů úložiště notebooků a pracovních stanic.

 


DS224+

DS124
Diskové šachty

2

1

Procesor CPU

Čtyřjádrový procesor Intel® x64

Čtyřjádrový procesor ARMv8

Paměť (max. paměť)

2 GB (6 GB)

1 GB

Spotřeba energie (přístup)

15 W

11 W

Spotřeba energie (hibernace disku)

4,5 W

3,5 W

Podpora Btrfs

Ano

Ano

Synology Drive

Ano

Ano

Zálohování

  • Počítač a server (úplné obnovení systému, soubory a složky)
  • Virtuální počítače VMware a Hyper-V
  • Microsoft 365 a Google Workspace
  • Mobilní zařízení (fotografie, videa, hudba)
  • Synology NAS (úplné obnovení systému, složky a konfigurace)
  • Počítač (soubory a složky)
  • Mobilní zařízení (fotografie, videa, hudba)
  • Synology NAS (složky a konfigurace)

Podpora Synology High Availability

Ano

Ne

Synology Surveillance Station

Ano

Ano

Max. počet IP kamer

25

12

Záruka

2 roky
(možnost prodloužení na 4 ve vybraných oblastech)

2 roky
(možnost prodloužení na 4 ve vybraných oblastech)

 

Dostupnost

Zařízení DS224+ a DS124 můžete zakoupit již dnes prostřednictvím prodejců společnosti Synology.

Zveřejněno: 10. 08. 2023