Tepelné čerpadlo, které udrží topný výkon i při –20 °C

Sortiment tepelných čerpadel Aquarea vzduch-voda rozšiřuje Panasonic Heating & Cooling Solutions o systém T-CAP Generace J v provedení monoblok. Díky technologii duálního výměníku pro efektivnější předávání tepla, dokáže T-CAP udržovat topný výkon do velmi nízké venkovní teploty -20 °C.

Aquarea T-CAP v provedení monoblok je jednotný systém pro vytápění a chlazení domu i výrobu teplé vody. Monoblok T-CAP je vhodný pro revitalizační projekty, protože může nahradit tradiční plynové či olejové/naftové kotle. Navíc jej lze jednoduše připojit k novému podlahovému vytápění, radiátorům nebo ventilačním jednotkám.

Řada se může pochlubit vysokou energetickou účinností, jelikož dosahuje při 35 °C hodnocení A +++ a při 55 °C A ++ a má lepší SCOP i kapacitu chlazení. Kromě toho může systém pracovat s vyšším tlakem a dosáhnout teploty 65 °C u průtokové vody.

Systém je kompatibilní se službou Aquarea Smart Cloud, který umožňuje koncovým uživatelům dálkově ovládat celou řadu funkcí vytápění a chlazení, včetně monitorování spotřeby energie a nákladů na provoz. Kromě toho mohou uživatelé systému Aquarea Smart Cloud využívat program IFTTT. Tato technologie nabízí uživatelům ještě rychlejší přístup k ovládání chytré domácnosti pouhým stisknutím tlačítka nebo pomocí hlasového ovládání.

Kromě toho může být monoblok napojen i na řídící systém Aquarea Service Cloud, který mohou využívat instalační a servisní firmy pro vzdálený přístup. Díky němu mohou na dálku provádět nastavení i diagnostiku systému a ušetřit tak nemalé peníze zákazníkům za výjezdy k drobnějším potížím, které lze vyřešit na dálku.

Nový monoblok Aquraea T-CAP je k dispozici v jednofázovém provedení v kapacitách 9 kW a 12 kW a třífázovém provedení o výkonu 9 kW, 12 kW a 16 kW.

Zveřejněno: 15. 11. 2021