TP-Link Tapo RV20 Mop: Robotický vysavač s funkcí vytírání uklidí jakýkoliv povrch i odolné nečistoty

Nový robotický vysavač Tapo RV20 Mop od TP-Linku zametá, vysává i vytírá, a to i na hůře dostupných místech. Díky nízkému provedení, širokým čistícím kartáčům a vysokému sacímu výkonu zvládne precizně uklidit i pod nábytkem a v těžko dostupných rozích. S navigačním systémem MagSlim LiDAR nevynechá ani milimetr plochy.

Chytrý robotický vysavač s mopem Tapo RV20 Mop si díky sacímu výkonu až 2700 Pa poradí s běžnými domácími nečistotami, jako jsou drobky, prach nebo srst od domácích mazlíčků. Mop pak precizně vytře i odolnější nečistoty. O přesné zmapování interiéru se stará navigační systém MagSlim LiDAR. Robot si během několika minut zmapuje celý prostor včetně stěn a dalších překážek a následně vyčistí celou plochu. Zvládne to efektivně díky dvěma bočním zametacím kartáčům o průměru 17 cm, tedy o více než 47 % rychleji oproti modelům s jedním kartáčem.

Přístroj si mapy uklízených ploch pamatuje, rozpozná různá podlaží a efektivně s těmito údaji vytváří plány úklidu. Respektuje virtuální stěny, ale i vytyčené no-go zóny, jako jsou například hrací kouty. Reaguje na hlasové povely a disponuje i dětským zámkem. Precizně detekuje schodiště a nehrozí riziko pádu, umí také překonat překážky o výšce až dva centimetry. Díky nízkému provedení (7,8 cm) dokáže uklízet i pod nábytkem či postelemi a sedačkami. Bez problémů funguje i ve tmě. Během vysávání reaguje na změnu povrchu a upraví sací výkon, přičemž není ani příliš hlučný.

Tapo RV20 Mop nabízí 19 možností nastavení sacího výkonu a výšky hladiny vody. Metodu čištění si tak uživatelé mohou přizpůsobit, aby vyhovovala každé místnosti a jejímu typu podlahy či míře znečištění. Nádrž na vodu pojme až 300 ml a díky velké mopové podložce lze bez potíží čistit i rozlitou šťávu, zaschlou omáčku či džem. Podložku pak stačí jen omýt a znovu použít.

Baterie o kapacitě 2600 mAh umožňuje tříhodinový nepřetržitý úklid, přičemž robotický vysavač dokáže sám před úplným vybitím přerušit práci a zaparkovat u nabíjecí stanice, kde se dobije. Po načerpání energie pokračuje tam, kde práci přerušil.

Vysavač lze spravovat pomocí mobilní aplikace Tapo. Lze tak snadno upravit plány úklidu, vytvářet zmíněné virtuální stěny či no-go zóny nebo nastavovat automatizace v návaznosti na ostatní prvky chytré domácnosti Tapo. Pomocí aplikace je také možné v případě nových funkcí upgradovat firmware přístroje.

Zveřejněno: 14. 02. 2024