Úložné systémy Synology s možností rozsáhlého rozšíření

Společnost Synology oznámila dostupnost modelů SA3610 a SA3410, dvou úložných systémů s možností rozsáhlého rozšíření, které umožňují organizacím ukládat velké objemy dat bez ztráty rychlosti a výkonu.

Každý model na počátku obsahuje 12 diskových šachet, nicméně firmy mohou tento počet rozšířit až na 96 diskových šachet s celkovou hrubou kapacitou úložiště 1,7 PB. Tyto nové modely s rozsáhlými možnostmi představují výkonné servery pro centrální zálohování, sledování a poskytování souborů.

„Díky stabilní vysoké propustnosti a rozsáhlé kapacitě představují tyto nové jednotky dokonalé řešení pro zpracování velkých objemů dat, včetně souběžného zálohování, archivace, nahrávání záznamů ze sledování nebo poskytování videa a úložiště,“ uvedl Michael Wang, produktový manažer společnosti Synology. „U těchto aplikací se obtížně odhadují budoucí potřeby úložiště, nicméně u modelů řady SA mohou firmy začít s malým úložištěm a jakmile to nárůst objemu dat vyžaduje, úložiště rozšířit.“

Spolehlivost na prvním místě

Řada zařízení SA3610 & SA3410 je určena pro náročné aplikace a podporuje tedy rychlosti sekvenčního čtení/zápisu 6200/3000 MB/s, rozhraní 10/25/40GbE a provoz v sítích Fibre Channel (včetně 2 x 10GbE RJ-45). Kromě toho lze u těchto zařízení využít funkci propojování sítí a podporu více kanálů SMB. Můžete nastavit pole hybridních úložišť, která představují cenově výhodné řešení snížení rychlosti vstupu/výstupu a latence ve svazcích disků HDD s tím, že svazky disků SSD slouží jako mezipaměť pro čtení/zápis.

Řešení pro vzdálenou správu, jako je například vyhrazený port pro správu připojení mimo pásmo (OOB), centrální správa prostřednictvím systému Synology CMS a cloudovou službou zajištěné vzdálené monitorování ve službě Active Insight, pomáhají snižovat administrativní náklady a redundance hardwaru a sdružování do clusterů typu active-passive prostřednictvím služby Synology High Availability umožňují maximalizovat dobu provozu služeb.

Všestranná datová platforma

Všechny zařízení Synology nabízí spolehlivé firemních řešení pro správu, sdílení a synchronizaci souborů. Služba Synology Drive umožňuje přístup ke správě souborů a nástrojům pro sdílení na počítačích se systémem Windows, počítačích Mac a mobilních zařízeních. Propojuje a synchronizuje data mezi zařízeními a umožňuje tak sladit práci vzdálených týmu a kanceláří.

Služba Synology Drive ShareSync slouží k distribuci souborů na servery po celém světě a zpětné synchronizaci dat do sídla společnosti, případně ji mohou využít týmy k synchronizaci několika serverů s využitím menší šířky pásma a prostoru úložiště, protože služba využívá výkon cloudu. Při použití služby Hybrid Share5 se všechna data ukládají do datových center Synology C2 Storage, kde k nim lze přistupovat na vyžádání; často používané soubory se ukládají do místních mezipamětí systémů Synology a lze k nim tak přistupovat rychlostí sítě LAN.

Komplexní ochrana dat zabudovaná v systému

Synology DiskStation Manager (DSM) nabízí výkonná řešení k zálohování počítačů, serverů, virtuálních počítačů a aplikací SaaS. Sada Active Backup Suite umožňuje organizacím konsolidovat zálohy klientů a serverů se systémem Windows, koncových bodů se systémem Linux, systémů Synology, virtuálních počítačů se systémy VMware a Hyper-V a platforem Microsoft 365 a Google Workspace do zařízení řady SA3610 & SA3410 a současně nabízí možnost správy všech úloh zálohování prostřednictvím konzole pro centralizovanou správu.

Pro fyzická zařízení jsou k dispozici možnosti obnovení celého systému nebo obnovení na úrovni souborů a virtuální počítače lze dočasně obnovit do integrovaného hypervisoru a minimalizovat tak výpadek služeb. Deduplikace dat na úrovni bloku dokáže významně snížit využití úložiště a přírůstkové zálohy minimalizují dobu zálohování a využití šířky pásma.

Místní snímky umožňují chránit soubory a jednotky LUN před nehodami a externími hrozbami jako útoky ransomwarem, a to při současné minimalizaci využití úložiště a doby obnovení dat (RTO). Všechna řešení Synology pro správu dat jsou vybavena komplexními funkcemi zálohování systému a souborů pro bezpečné zálohování do jiných systémů Synology nebo do služby cloudového úložiště.

Soukromé sledování pomocí videa

Synology Surveillance Station je výkonný systém VMS navržený pro firmy, který chrání již více než 500 000 serverů. Flexibilní podpora standardu ONVIF a více než 8300 ověřených IP kamer usnadňuje nasazení a přizpůsobení požadavkům konkrétních míst. Ke každé jednotce řady SA3610 & SA3410 lze přidat až 128 IP kamer a prostřednictvím zabudovaného systému pro centrální správu lze jednoduše monitorovat, spravovat a zálohovat několik serverů.

Zveřejněno: 07. 03. 2023