Ušetřete elektřinu za vytápění s chytrým topením

Značka Aeno rozšířila svou produktovou řadu o ekologické a chytré topení s energeticky úsporným infračerveným a konvekčním způsobem ohřevu. Rostoucí ceny elektřiny a účty za vytápění způsobují paniku a „vítr“ nejen v českých peněženkách. Řešením jsou tak úsporné produkty, které dlouhodobě šetří peníze.

Tento topný panel funguje na jiném principu než běžná topidla. Využívá totiž technologii infračerveného vytápění, v porovnání s běžnými topidly nevyfukuje a nevysušuje vzduch, nevíří prach, nevytváří škodliviny, zápach ani hluk. Pomocí infračervených vln vyhřívá všechny objekty v místnosti včetně podlahy, zdí a nábytku. Při vstupu do místnosti se člověk díky tomuto odlišnému principu postupně a přirozeně aklimatizuje. Vytápění funguje podobně jako slunce, ačkoli na rozdíl od něj toto topení emituje pouze neškodné infračervené záření, které primárně zahřívá objekty a až sekundárně pak vzduch uvnitř místnosti. Díky tomuto způsobu vytápění dokáže efektivněji, příjemněji a rovnoměrněji vytopit prostory. Topení od Aeno nevynakládá přebytečnou energii na provoz ventilátorů a ohřev vzduchu, tím dokáže zajistit vysokou efektivitu a úsporu energie.

Úspora energie

Topení je vhodné pro vytápění místností do 30 m2. Při běžném provozu rychle a efektivně využívá méně než 700 W příkonu. Jakmile je místnost vyhřátá na nastavenou teplotu (komfortní teplota bývá 22–24 °C), topení se automaticky vypne, takže nedochází k plýtvání elektrickou energií. Udržování teploty v místnosti je pak vždy levnější. Uživatel může ušetřit energii i peníze a zůstat v teple po celou topnou sezónu.

Designové provedení

Díky ultratenkému minimalistickému provedení, se topení hodí do jakéhokoli interiéru. Uživatel si může vybrat mezi černým (model Aeno GH2S) nebo bílým (Aeno GH1S) provedením. Tento model se hodí do jakéhokoli obývacího pokoje nebo kanceláře pro udržení optimální tepelné pohody.

Bezpečné pro děti i pro mazlíčky

Pro klid rodičů je topení vybaveno dětským zámkem, proto může být umístěno i v dětském pokoji. Tlačítko pro uzamčení v mobilní aplikaci zajistí, aby dítě omylem nezapnulo zařízení. Topení uživatele upozorní i v případě, že dojde k pádu či převrácení topení. V takovém případě se topení automaticky vypne, spustí alarm a odešle upozornění do chytrého telefonu.

Ovládání i přes mobil

Uživatel může své topení ovládat odkudkoli pomocí uživatelsky přívětivé aplikace Aeno dostupné v několika jazycích, včetně češtiny, na Google Play nebo App Store. V nabídce je celá řada možností pro ovládání zařízení: zapnutí/vypnutí, nastavení teploty v místnosti, vytvoření časového plánu vytápění (určitá teplota přes den, jiná v noci), vytváření scénářů s více zapnutými či vypnutými topeními nebo sledování spotřeby energie.

Výhodou aplikace je, že se používá pouze jedna pro všechna další zařízení od značky Aeno, jako jsou mixér, robotický vysavač, a další. Navíc pokud chcete, můžete udělit přístup k ovládání zařízení i dalším uživatelům zadáním jejich emailové adresy.

Instalace, dostupnost a servis

Pomocí jednoduchých kroků zprovozníte topení během pár minut. Lze jej umístit na podlahu i na stěnu ve vodorovné i svislé poloze, držáky jsou součástí balení. Topení zapojíte do zásuvky a aktivujete jej prostřednictvím aplikace Aeno dle pokynů na obrazovce telefonu.

Toto úsporné topení, které je vyrobené z prvotřídních materiálů, tvrzeného smaltovaného skla a eloxovaného pískovaného hliníku, lze pořídit u prodejců Alza.cz, Datart.cz, Electroworld.cz, iStyle.cz, Smarty.cz.

Vlastnosti topných panelů Aeno GH1S a GH2S:

             Příkon 700 W, pro místnosti do 30 m2

             Úhel vyzařování až 300° (v závislosti na místě instalace)

             Šetrný pohotovostní režim, max. 2 W

             Ovládání přes aplikaci Aeno s monitoringem spotřeby

             Podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant

             Instalace na podlahu (vodorovně) i na stěnu (vodorovně i svisle)

             Kompletní montážní sada součástí balení

Zveřejněno: 27. 10. 2022