Uvařte si rýži bez sacharidů

Obliba rýžovarů roste a uživatelé si u nich pochvalují především možnost snadné přípravy. Vsypete rýži, zalijete správným množstvím vody, zapnete rýžovar a po přesně nastavené době si pochutnáte na oblíbené příloze. Společnost Lauben ale přichází s něčím navíc: z rýže totiž dokáže odloučit sacharidy. A to je pro zdravou výživu dobře.

Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT je rýžovar, který dokáže připravit rýži s nižším obsahem sacharidů až o 40 %. Díky prémiovému rýžovaru s funkcí Low Sugar a jeho speciální technologii vaření, jejímž výsledkem je odlučování sacharidů, lze dokonale připravit všechny známé druhy rýže.

A nejen ty. Díky šesti nastavitelným režimům si v rýžovaru můžete uvařit i zdravé formy polévek, luštěnin nebo třeba ovesnou kaši. Tím se funkčnost tohoto rýžovaru znatelně rozšiřuje. Nemusíte tak ani zapínat sporák.

Zdravé vaření bez tuku

Předností rýžovaru Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT je velký objem nádoby, 1,5 litru, takže tento rýžovar uspokojí i vaše potřeby, pokud se u vás sejde u stolu najednou více jedlíků. Nádoba je pokryta speciálním nepřilnavým povrchem, takže vám možná už je jasné, že k vařenému pokrmu nemusíte přidávat žádný olej ani další tuk navíc.

Aby vaření proběhlo přesně podle vašich představ, a třeba rýže nebyla příliš rozvařená nebo naopak nedovařená, o to se stará integrovaný časovač. Oceňujeme i to, že i poté, co je rýže uvařená, nemusíte spěchat s jejím umístěním na talíř, pokud ještě hlavní pokrm nemáte připravený k servírování. O to se totiž postará funkce Keep Warm, která udržuje rýži nebo obecně pokrm teplý do té doby, než jej vyjmete a přesunete na talíř. Při vaření bylo nám – a bude i vám – vše jasné díky digitálnímu displeji s intuitivními ovládacími prvky a možností sledování průběhu vaření. Ostatně minimalistický design rýžovaru si už vysloužil také dvojici prestižních ocenění, RedDot Design Award a iF Design Award. I nám se kromě funkčnosti i vnější provedení rýžovaru líbilo.

Oddělte přebytečné cukry a jezte lépe

Od jiných zařízení podobného typu se rýžovar 1500AT odlišuje především zmíněnou funkcí Low Sugar, jež díky speciální technologii vaření dokáže oddělit přebytečné cukry od škrobu.

Tyto cukry ještě v průběhu přípravy utvoří želatinovou hmotu, která se ukládá ve vnitřní poklici zařízení. Je tak ideální pro lidi, kteří často spěchají, ale zároveň se nechtějí stravovat jídlem typu fastfood. Přebytečné cukry totiž vyhodíte a zároveň vám v rýži zůstanou jen nutričně výživné sacharidy. Díky tomu se vystavujete menšímu riziku civilizačních chorob, především srdečně-cévních onemocnění a obezity. A to je pro mnohé uživatele víc než chvályhodné.

Připravte rýži přesně „al dente“

Rýžovar Lauben eliminuje nutnost neustálé kontroly rýže vařené v hrnci. Různé druhy rýže si totiž vyžadují různé postupy a délky vaření, a trefit se přesně tak, aby rýže nebyla tvrdá ani rozvařená, ale krásně vláčná – prostě tak akorát, tedy „al dente“ –zpravidla při běžném vaření v klasickém hrnci vyžaduje dlouhou praxi. Sám jsem do doby, než jsem si pořídil rýžovar, trpělivě zapisoval množství vložené rýže i množství vody a dálku vaření, které je třeba k perfektnímu uvaření rýže. Pak jsem lístek ztratil – a mohl jsem začít od znova. Rýžovar odstranil nutnost bedlivě sledovat stav vařeného pokrmu a pokud jsme „nepřelili“ vodu, která je nutná k přípravě rýže (množství rýže se určuje odměrkou a na hrnci je uvnitř ukazatel odměrek – takže pak stačí dolít jen tolik vody, kolik je třeba k vloženému množství rýže), výsledek byl vždy perfektní.

Lauben, jako specialista na vaření (už jsme na stránkách DigitálníDomácnosti.cz recenzovali ponorný vařič pro pomalé vaření metou Sous Vide) jde ještě o kus dál. Na rýžovaru této firmy stačí u libovolného druhu rýže jednoduše stisknout tlačítko a výsledek je opět vždy naprosto dokonalý.

Šestice chytrých režimů pak umožňuje přípravu polévek, ovesné kaše nebo luštěnin. Funkce opětovného ohřevu je už potom samozřejmostí, pokrm můžete uchovávat v hrnci a pokud jej chcete konzumovat, stačí jej opětovně vložit do základy Lauben a stisknout tlačítko ohřevu. Za chvíli máte pokrm připravený, aniž byste museli přesypávat pokrm do jiného hrnce, zapínat sporák a sledovat, zda je už pokrm připravený ke konzumaci. Nepřátelé ohřevu v mikrovlnné troubě (kdy nádoba většinou bývá horká, takže pokud nepoužijete k jejímu vyjmutí rukavice nebo utěrku, spálíte se o ni, zatímco pokrm není zcela prohřátý, což mě osobně přivádí k naprostému šílenství) pak uvítají možnost rovnoměrného ohřátí pokrmu, aniž by museli máchat v hrnci vařečkou a nějak aktivně se podílet na jeho přípravě. Stejně tak oceníte i možnost udržování pokrmu teplého po jeho uvaření až do doby, kdy jej z hrnce vyjmete k servírování.

Snadné ovládání a praktický design

Design zařízení je nejen líbivý, což už ostatně ocenily minimálně dvě prestižní organizace, ale také funkční a praktický, což zase oceníte vy v roli kuchařů. Třeba protiskluzové nožičky zajišťují perfektní stabilitu zařízení na kuchyňské desce a díky vícevrstvé technologii Cool Touch pak máte absolutní jistotu, že se o vnější obal rýžovaru nepopálíte.

Třešničkou na dortu je pak intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje, na kterém si snadno nastavíte požadovaný režim a zároveň zkontrolujete a případně upravíte teplotu a dobu vaření.

A ještě jedna věc, které nás velmi potěšila. Tento displej je snadno omyvatelný, takže pokud se na něj v průběhu času nalepí vrstva složená z ingrediencí, které prošly vaší kuchyní, uvedete ho do velmi dobře průhledného stavu několika tahy mokrou utěrkou (já osobně používám vlhčené utěrky z Lidlu k maximální spokojenosti).

Rýžovar Lauben v přehledu

Shrňme si přednosti rýžovaru Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT:

                     Funkce Low sugar – Připravíte rýži s až o 40 % nižším obsahem sacharidů, ty se oddělí od rýže, vytvoří tekutinu želatinové konzistence, která zůstane ve vrchní vnitřní poklici.

                     Jednoduchá údržba – Nádobu můžete bez problému mýt v myčce nádobí.

                     Šest nastavitelných režimů – Quick Cook, Slow Cook, Claypot Rice, Porridge, Soup, Reheating.

                     Časovač – Přípravu jídla si naplánujete dle potřeby.

                     Dvě designová ocenění – Stylový doplněk do každé kuchyně.

                     Dotykový displej – Jednoduché a intuitivní ovládání.

                     Nepřilnavý povrch nádoby – Nevyžaduje přidávání žádného tuku.

                     Funkce Keep Warm – Udrží rýži teplou, aniž by se rozvařila až do doby, kde ji chcete servírovat.

                     Cool Touch Technologie – Nikdy se o povrch rýžovaru nespálíte.

 

Hodnocení DigitálníDomácnosti.cz: Vynikající.

A ještě něco na závěr

Rýžovar zakoupíte na českém trhu od 1. října 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 3.290 Kč a do 15. 10. 2020 jej lze zakoupit s akční 30% slevou s promo kódem LSVSTRW. Tak honem, pokud jste uvažovali o koupi rýžovaru nebo vás vaření rýže v hrnci klasickou metodou už přestalo bavit, máte šanci ušetřit při koupi skoro tisícovku!

Shrnutí: Rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT je spolehlivým pomocníkem ve vaší kuchyni. Kromě parádně připravené rýže v mnoha různých variacích jej můžete použít i pro přípravu omáček nebo polévek. Jeho přednost spočívá i v tom, že jídlo po uvaření udržuje teplé, tak, abyste jej mohli konzumovat, až přijde ten správný okamžik. Samozřejmostí je pak možnost ohřevu v hrnci již připraveného jídla. Velkým bonusem přístroje je přehledný displej a snadné ovládání, samozřejmě i funkce oddělení cukru, vznikajícího při vaření. Tím se stává tento rýžovar i pomocníkem při tvorbě zdravé stravy.

 

 

 

 

uploaded pictureuploaded pictureuploaded pictureuploaded pictureuploaded picture

Zveřejněno: 06. 10. 2020