V bublinkách praček EcoBubble bude vaše prádlo jak v peřince

Šetrnější způsob praní, který umožní zachovat prádlo po mnoha cyklech jako nové a neoprané, nabízí pračky společnosti Samsung Electronics. Díky unikátní funkci EcoBubble ochrání i jemné textilie a zároveň šetří životní prostředí, protože praní v nich je vysoce účinné i ve studené vodě.

To je důležité u textilií odpuzující vodu, zejména pak u outdoorového oblečení, které se praním v teplé vodě ničí. Funkcí EcoBubble jsou vybaveny všechny parní pračky Samsung, včetně chytré řady QuickDrive.

Technologie EcoBubble nejprve rychle vytvoří směs vody a pracího prášku, do které vhání vzduch, proto vzniká během pracího cyklu hustá pěna. Napěněný prací roztok pak proniká do prádla rychleji než běžný a účinně odstraňuje zašpinění. Současně kyslík ze vzduchu urychluje a zlepšuje prací proces i menším množstvím pracího prášku. Proto je možné prát ve studené vodě stejně účinně jako při použití teplé vody. Studená voda je jemná k prádlu a chrání právě například textilie odpuzující vodu. Účinné praní tak lze zvládnout již při teplotě vody 20 °C.

Výhoda napěnění je při praní v pračkách s technologií EcoBubble zásadní: zvětšuje se účinnost pracího prostředku, který rychleji a rovnoměrněji proniká do látky a začne působit už při nižší teplotě. Lehce zašpiněné nebo zpocené oblečení tak lze vyprat i ve studené vodě a ušetří se nejen textilie, energie, ale také prací prášek. Navíc je takto možné prát i prádlo s citlivou úpravou povrchu, různými potisky apod. Pěna totiž snižuje tření, čímž zabraňuje poškození povrchu.

Technologií EcoBubble jsou vybaveny úzké parní pračky Samsung série WW4600R, parní pračky sérií WW5000T a WW6000T, a parní pračky QuickDrive sérií WW7000T a WW8000T. Poslední jmenované se pak můžou pochlubit funkcemi rychlého praní, kdy lze jeden prací cyklus zkrátit až na rekordních 39 minut. Navíc jsou vybaveny speciálními druhými dvířky AddWash, kterými lze k pranému prádlu kdykoli během pracího cyklu doplnit zapomenutý kus oblečení, aniž by se musela pračka vypínat.

Samsung nabízí na českém trhu prostřednictvím svého e-shopu samsung.cz celkem 20 modelů parních praček s technologií EcoBubble, jejichž doporučená maloobchodní cena začíná na 10 990 korunách.

Zveřejněno: 08. 04. 2022