Venkovní Wi-Fi kamera Tapo snímá obraz v přirozených barvách ve dne i v noci

Ekosystém produktů chytré domácnosti od společnosti TP-Link rozšiřuje venkovní bezpečnostní Wi-Fi kamera Tapo C325WB. Mezi její největší přednosti patří plnobarevné noční vidění ColorPro podporované objektivem se super clonou a citlivým snímačem.

Venkovní Wi-Fi kamera Tapo C325WB je navržena tak, aby poskytla profesionální ochranu za všech okolností a jakýchkoliv podmínek. V noci zachycuje více světla než běžné objektivy, přičemž dokáže pokrýt větší cílovou plochu oproti standardním snímačům, a to v zorném poli se šířkou až 127°. Pokročilé algoritmy Tapo navíc dokážou zobrazit snímky sytější, čistší a jasnější i u objektů v pohybu.

Živé zobrazení 2K QHD o rozlišení 2688 × 1520 pixelů představuje dvojnásobný počet pixelů oproti standardnímu Full HD rozlišení. Kamera tak uživatelům poskytuje dokonalý přehled o monitorovaném prostoru, včetně dění ve vzdálených rozích. Navíc dokáže rozpoznávat osoby, domácí mazlíčky nebo automobily a v případě potřeby upozornit uživatele pomocí notifikací. To vše je zdarma. Nehrozí ani falešné poplachy vyvolané padajícím listím nebo létajícím hmyzem. I s tím si kamera pomocí umělé inteligence umí poradit. Velký bonus také představuje možnost nastavení zón aktivit nebo virtuálních hranic pro sledování.

Kamera přináší plnobarevný přirozený obraz i v noci, aniž by potřebovala reflektor, a to díky technologii ColorPro, skládající se z objektivu se super clonou F1,0 a velkého snímače. Šetří energii a chrání životní prostředí před takzvaným světelným smogem. Navíc neruší majitele pozemku ani sousedy.

Pokud je však světlo žádoucí, kamera spustí silný světelný alarm, který upozorní nezvaného hosta. Vetřelce jistě ale nepotěší ani vestavěná siréna s možností obousměrné komunikace. Ta se ale hodí i při jiných příležitostech, třeba při předávání instrukcí kurýrovi, kde má zanechat balíček.

Venkovní Wi-Fi kamera splňuje standard IP66, je tedy odolná proti rozmarům počasí, vydrží lijáky i mráz a stejně tak jí nevadí ani nánosy prachu. Její montáž na zeď je jednoduchá a k síti ji lze připojit pomocí Wi-Fi nebo ethernetového kabelu.

Videozáznamy se ukládají na microSD kartu do velikosti 512 GB. Náročnější uživatelé mohou využít služby Tapo Care, která na vzdáleném úložišti bezpečně uchovává všechna data a třicetidenní historii videoklipů. Tato služba je zpoplatněna, ale prvních 30 dní si lze vyzkoušet zdarma.

Nastavení kamery, ale i její správa a ovládání probíhá prostřednictvím volně dostupné aplikace Tapo. Tu si lze v češtině i slovenštině stáhnout pro zařízení s Androidem a iOS. V aplikaci je možné sledovat živé dění, přehrávat záznamy a provádět další operace i třeba pomocí hlasových asistentů Amazon Alexa a Asistent Google.

Zveřejněno: 19. 09. 2023