Wi-Fi Mesh systém pro připojení domácnosti za super cenu

Výrobce síťových zařízení Mercusys uvedl na trh AC1900 Wi-Fi Mesh systém Mercusys Halo H30G (2/3 pack), díky kterému můžete ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor, a vychutnat si tak domácí zábavu bez jakýchkoliv zpoždění, a to s rychlostí až 1300 Mbit/s, navíc v designově čistém a minimalistickém balení.

Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé pásmo lze využít k různým online aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete připojit rychlostí 400 Mbit/s – tato rychlost slouží k surfování na internetu, čtení e-mailů nebo například streamování hudby. Datově náročnější aktivity si bere na starosti méně zatížené pásmo 5 GHz, které v tomto případě nabízí rychlost až 867 Mbit/s a určeno je hlavně pro hraní on-line her, streamování videa nebo například videokonference.

Výhoda Mesh systému spočívá v tom, že toto řešení se skládá z plnohodnotných a v tomto případě i designově vydařených přístupových bodů, které jsou navzájem zaměnitelné a nezáleží tedy na tom, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je naprosto plynulý.

Součástí balení jsou i dvě plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo (v základním balení jsou k dispozici dvě). Díky tomu můžete svoje koncová zařízení připojovat k internetu nejen bezdrátově, ale i prostřednictvím kabelu. A pokud by vám dvě jednotky nestačily, můžete si přikoupit další a jednoduše jimi síť dále rozšířit, nebo koupit rovnou balení s třemi jednotkami.

Veškeré nastavení zvládnete prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace v češtině a slovenštině, jež umožňuje komplexní konfiguraci domácí bezdrátové sítě během několika minut. Žádná složitá konfigurace není nutná. Pokud jde o jednotlivé prvky správy sítě, pak se přirozeně dočkáte komplexní rodičovské kontroly či možnosti tvorby oddělené sítě pro hosty nebo technologie řízení síťového provozu QoS (Quality of Service). Ta dokáže upřednostnit zvolená zařízení a zvýšit tak rychlost jejich připojení.

Cena pro dvou pack je 1.399 Kč, viz odkaz. Další prodobné produkty můžete zakoupit na e-shopu www.electroworld.cz, případně v jedné z kamenných 40 prodejen sítě Electro Worldu, jež zároveň slouží i jako výdejní místo e-shopu.

Zveřejněno: 26. 04. 2022