Zajímavé novinky Philips a tipy na letošní Vánoce

Společnost TV Vision, která vyrábí audio- a videotechniku pod značkou Philips, představila včera navečer novinářům zajímavé novinky, které se mohou stát i cílem vašich vánočních nákupů.

Pojďme se podívat alespoň na nejzajímavější novinky z přehršle prezentovaných výrobků.

Televizor „The One“ 8807

Tato Ambilight TV (na úvodním obrázku) s vynikajícím poměrem cena/výkon a těmi nejžádanějšími funkcemi právem získala cenu EISA jako nejlepší rodinný televizor pro sezonu 2022/2023. Mezi její přednosti patří 120Hz 4K LCD panel, obrazový procesor P5 a podpora HDR ve formátech HLG, Dolby Vision, HDR10 i HDR10+. Nechybí ani hlavní výhoda televizorů Philips, tedy technologie Ambilight, a to ve své třístranné verzi. Televizor je ideální i pro konzolové hráče díky input lagu 10 ms, podpoře HDMI 2.1 včetně e-ARC, VRR podpory pro 4K od 48 Hz do 120 Hz při plné šířce pásma 48 Gb/s, plus kompatibility s FreeSync Premium a režimu Auto-Low-Latency. K dispozici je v široké nabídce úhlopříček od 43 až po 86 palců.

Cena jednotlivých modelů dle úhlopříčky začíná na 17.990 korunách.

OLED s čtyřstranným Ambilightem

Televizor OLED807 má novou generaci panelů OLED EX s o 30 % vyšším světelným výkonem oproti loňským modelům. Kvalitu reprodukce dále vylepšuje již 6. generace obrazového procesoru P5 s umělou inteligencí. Vylepšená verze funkce Ambient Intelligence procesorové sady P5 nepřetržitě monitoruje světlo v místnosti a podle toho průběžně upravuje úroveň jasu, gamy a barevné zobrazení s cílem plně optimalizovat kontrast obsahu SDR i HDR. Tato Ambilight TV získala ocenění EISA pro OLED s nejlepším poměrem cena/výkon za sezonu 2022/2023. K dispozici je v úhlopříčkách 48, 55, 65 a 77 palců.

Cena této řady začíná na 34.999 korunách

Bezpečná sportovní sluchátka, která nechávají uši volné

Na rozdíl od tradičních sluchátek využívá bezdrátový model Philips TAA6606BK technologii kostního vedení, která přenáší zvukové vibrace do ucha přes lícní kosti uživatele, což umožňuje poslouchat vysoce kvalitní hudbu, zatímco uši mohou volně naslouchat zvukům v pozadí, zejména v rušném prostředí. Sluchátka jsou voděodolná a bytelná, aby zvládla i drsnější zacházení. Zajímavé na nich je i to, že díky přenosu zvuku si do uší můžete vložit špunty, kde odizolují externí nepříjemné a rušivé hluky, přicházející z okolí. A ještě něco: pokud jste rodič a máte obavu o zdraví svých dětí, tato sluchátka dokonce dovolují nastavit maximální hlasitost, kterou budou sluchátka produkovat, nad ní se váš junior prostě nedostane…

Cena začíná na 3. 699 korunách.

Ohromující zvuk jako v kině nabídne soundbar TAB8505

Chodíte rádi do kina za požitkem z intenzivního prostorového zvuku? Pak jsou Vánoce ideální příležitostí k tomu, doplnit i svou domácí televizi špičkovým soundbarem TAB8505, který vám dopřeje stejně silný až ohromující zvukový zážitek. Obrazové scény získají bohatý trojrozměrný zvuk, dunivější efekty a čistší dialogy. Soundbar s technologií Dolby Atmos se také snadno propojí s technologií Play-Fi a pomocí ostatních kompatibilních reproduktorů si tak můžete doma vytvořit prostorový zvukový systém nebo si ozvučit několik místností naráz. Soundbar 2.1 s bezdrátovým subwooferem TAB8505/10 je dostupný za cenu od 10.999 korun.

Na tiskové konferenci, konané TP Vision jsme mohli všechny zmíněné přístroje vyzkoušet na vlastní oči i uši – a nutno konstatovat, že si všechny zaslouží vaši pozornost.

Zveřejněno: 10. 11. 2022